^Wróć na górę
 • 1 Kamil wystąpił na Olimpiadzie
  Kamil wziął udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Japonii Tokio 2020!!!
 • 1 Kamil Mistrzem Polski 2021!!!
  Kamil zwyciężył w 95. Narodowych Mistrzostwach Polski. Główną Nagrodą: mercedes klasy A.
 • 1 Davis Cup Polska - Salwador 3/1
  W rozgrywkach Pucharu Davisa Kamil zdobywa punkt dla Polski.
 • 1 Kamil zwycięzcą dużego Challengera
  We wrześniu 2020 roku Kamil zdobył trzeci tytuł w dużym turnieju rangi Challenger w czeskim Prostejovie!
 • 1 Kamil Mistrzem Ostravy!!!
  W pierwszych dniach maja 2019 Kamil zdobył drugi tytuł challengerowy. Tym razem w czeskiej Ostravie!!!
 • 2 Kamil blisko megasensacji
  W Wielkim Szlemie Australian Open Kamil przeszedł jak burza kwalifikacje i prowadził w I rundzie 2:0 z nr 8 Kei Nishikorim po fascynującej grze!!! Skurcze przeszkodziły w zwycięstwie :(
 • 3 Florian Mayer pokonany!
  W rozgrywkach barażowych Davis Cup z Niemcami Kamil pokonał Floriana Mayera (ATP 59) i uległ w 5 setach Struffowi (ATP 68). Polska uległa 2/3.
 • 4 Kamil Mistrzem ST Brieuc 2019
  Do 4 razy sztuka! Kamil wygrywa pierwszy w karierze turniej rangi ATP Challenger Tour!
 • 5 Kamil Młodzieżowym Mistrzem Olimpijskim!!!
  W sierpniu 2014 Kamil Majchrzak sięgnął po tytuł Młodzieżowego Mistrza Olimpijskiego w singlu po wyeliminowaniu pierwszego i trzeciego juniora świata!!! Dorzucił do tego brąz w mikście.
 • 6 Kamil Mistrzem US Open 2013 w grze podwójnej
  Poprzez Facebooka umówili się na wspólny występ w US Open!!! Duet z Martinem Redlickim był strzałem w dziesiątkę! Chłopcy okazali się najlepsi!
 • 6 Polska - Rumunia 3/2!!!
  Reprezentacja Polski pokonuje Rumunię 3/2 w rozgrywkach daviscupowych. Decydujący mecz z Ungurem wygrywa Kamil!
 • 8 Finał Challengera w Tashkencie
  Kamil dotarł do finału Challengera w Uzbekistanie.
baner

Aktualne rankingi:

ATP SINGLES: 91
najwyższy 75 (28.02.2022)
najwyżej pokonany Alexander Bublik KAZ (41 ATP)
tytuły zawodowe 11
- challengery 3
- futuresy 8

Plany turniejowe

Challenger Fila Seul Open 110 10 X 2022
Busan Open Challenger 125 Południowa Korea 17 X 2022

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

W ITF Montenegro Open Kamil wygrał wszystko

środa, 06 czerwca 2012 15:03

KLIKNIJ!:)W dniach 23-27.05 w miejscowości Niksic w Czarnogórze rozegrany został turniej z cyklu ITF Juniors "Montenegro Open".

Znakomity start i życiowy sukces w ramach tych rozgrywek zanotował nasz zawodnik.

Kamil Majchrzak bez straty seta zwyciężył w turnieju singlowym. W deblu wspólnie z Jankiem Zielińskim również zanotował zwycięstwo.


Po nieco szalonym początku maja Kamil miał wreszcie kilkanaście dni na przygotowania do sezonu wraz ze swoim trenerem Maciejem Wściubiakiem. Pierwszym celem był udział i pokazanie się z dobrej strony w konsultacjach szkoleniowo kontrolnych kadry juniorów. Po ich odbyciu zawodnik Winnera zaledwie dobę spędził w domu, gdyż udał się w podróż Czarnogóry, gdzie grupa zawodników pod opieką trenera związkowego Michała Kolarczyka miała walczyć o punkty rankingowe w dwóch turniejach.


Pierwszy turniej odbył się w miejscowości Niksic ok. 70 km od stolicy Czarnogóry Podgoricy.


W turniejowej drabince znalazły się nazwiska zawodników reprezentujących 12 europejskich federacji, jak również tenisiści z Kanady i Japonii. Na tym tle nie tylko rankingowo, ale i wynikowo znakomicie zaprezentowała się czołówka polskich tenisistów, szczególnie nasz Kamil.


KLIKNIJ!Szumi pierwszy raz w rozgrywkach ITF uzyskał rozstawienie - nr 6. W pierwszym spotkaniu trafił na posiadacza dzikiej karty Rosjanina Vladimirsa Carkovsa. Pierwszy mecz i brak jakichkolwiek informacji o przeciwniku nie dawały komfortu. Dodatkowo przez cały turniej w Niksic organizatorzy i tenisiści zmagali się z wyjątkowo kapryśną aurą.

Ostatecznie Kamil zadebiutował dopiero drugiego dnia turnieju. Rozpoczął znakomicie, gdyż przeciwnikowi oddał zaledwie jednego gema.

 

Dwa gemy Piotrkowianin stracił w meczu drugiej rundy granym przeciwko Chorwatowi Filipowi Kraljevicowi. Jednakże wynik 6/2 6/0 nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Przeciwnik pokazał, że grać potrafi, a Kamil by wygrywać punkty i gemy musiał mocno się napracować.


KLIKNIJ!Prawdziwym testem dyspozycji Winnera było spotkanie z rozstawionym z nr 2 Serbem Goranem Markovicem. Rywal sklasyfikowany był o 200 miejsc wyżej w rankingu. Jednak w Niksic niewiele z tego wynikło. Mecz w zasadzie zakończył się w pierwszym secie, który miał zacięty przebieg. Zwycięstwo Kamila 7/5 podłamało Serba i uskrzydliło naszego zawodnika, który w drugiej partii tryumfował 6/1.


W półfinale Kamil spotkał się z Ivanem Saveljcem - jedną z dwóch nadziei gospodarzy. W mecz lepiej wszedł przeciwnik. Przy stanie 0/3 spadł jednak deszcz. A po wznowieniu... 16 piłek z rzędu wygrał Szumi. Do końca nie stracił już konsekwencji i pokonał Czarnogórca 6/4 6/4 pierwszy raz w karierze awansując do finału.


KLIKNIJ!O tytuł rywalizował z Polakiem i imiennikiem Kamilem Gajewskim (SKT Sopot). Taki obrót sprawy niech nikogo nie dziwi. Zaczynamy odnosić coraz większe sukcesy nie tylko w seniorskim,  lecz już od dłuższego czasu również juniorskim tenisie. Dość powiedzieć, że w Niksic wystąpiło czterech kadrowiczów i wszyscy zameldowali się w ćwierćfinałach.
Ten turniej należał do naszego Kamila. Bardzo dobrze przygotowany fizycznie, taktycznie i mentalnie zwyciężył w finale 6/2 6/0 i zapisał kolejną piękną stronę w kronice swojej kariery.


Na tej samej stronie równie pięknie wyglądać będzie wpis dotyczący turnieju deblowego. W nim Kamil rywalizował wspólnie z Janem Zielińskim (KS Warszawianka). Chłopcy potrafią ze sobą grać i współpracować. Pokazali to już niejednokrotnie.


KLIKNIJ!W Niskic pokonali francuską parę Alexandre Muller/Baptiste Daubigney 6/4 6/2, następnie debel rosyjsko ukraiński Denis Merkulov/Vitalii Shcherba 6/1 7/6(0).

W półfinale Kamil i Janek wyszli zwycięsko z trudnego meczu z braćmi Ivanem i Igorem Saveljicem z Czarnogóry 6/4 7/6(6). W finale Polacy nie wypuścili już szansy i pewnie  pokonali parę Słoweńską Rok Sitar/Urh Krajnc Domiter 6/3 6/0.W Montenegro Open podopieczny Macieja Wściubiaka zdobył 47,5 pkt. rankingowych ITF. Dzięki temu awansował aż o 125 miejsc i obecnie sklasyfikowany jest na 287 pozycji. Jednak w gronie zawodników urodzonych po 31 grudnia 1995 roku znajduje się na 49 miejscu. Coraz bardziej realny i bliski staje się również cel – marzenie – udział w którejś z edycji juniorskiego wielkiego Szlema.

Copyright © 2013. Kamil Majchrzak Rights Reserved.


Facebook