^Wróć na górę
  • 1 Kamil zdobywa Rwandę!
    Kamil okazał się najlepszy w historycznej, pierwsze edycji Challengera w Rwandzie.
  • 1 Davis Cup: Uzbekistan - Polska 0:4!!!
    W dniach 2-3 reprezentacja Polski z Kamilem w składzie pokonała Uzbekistan 4:0 w rozgrywkach Davis Cup
  • 1 Zwycięstwo w ITF w Monastyrze
    o 13 miesiącach bez gry Kamil zdobył 9 tytuł w karierze w turnieju ITF Futures w Monastyrze
  • 1 Kamil zwycięzcą dużego Challengera
    We wrześniu 2020 roku Kamil zdobył trzeci tytuł w dużym turnieju rangi Challenger w czeskim Prostejovie!
  • 1 Kamil Mistrzem Ostravy!!!
    W pierwszych dniach maja 2019 Kamil zdobył drugi tytuł challengerowy. Tym razem w czeskiej Ostravie!!!
  • 2 Kamil blisko megasensacji
    W Wielkim Szlemie Australian Open Kamil przeszedł jak burza kwalifikacje i prowadził w I rundzie 2:0 z nr 8 Kei Nishikorim po fascynującej grze!!! Skurcze przeszkodziły w zwycięstwie :(
  • 3 Florian Mayer pokonany!
    W rozgrywkach barażowych Davis Cup z Niemcami Kamil pokonał Floriana Mayera (ATP 59) i uległ w 5 setach Struffowi (ATP 68). Polska uległa 2/3.
  • 4 Kamil Mistrzem ST Brieuc 2019
    Do 4 razy sztuka! Kamil wygrywa pierwszy w karierze turniej rangi ATP Challenger Tour!
  • 5 Kamil Młodzieżowym Mistrzem Olimpijskim!!!
    W sierpniu 2014 Kamil Majchrzak sięgnął po tytuł Młodzieżowego Mistrza Olimpijskiego w singlu po wyeliminowaniu pierwszego i trzeciego juniora świata!!! Dorzucił do tego brąz w mikście.
  • 6 Kamil Mistrzem US Open 2013 w grze podwójnej
    Poprzez Facebooka umówili się na wspólny występ w US Open!!! Duet z Martinem Redlickim był strzałem w dziesiątkę! Chłopcy okazali się najlepsi!
  • 6 Polska - Rumunia 3/2!!!
    Reprezentacja Polski pokonuje Rumunię 3/2 w rozgrywkach daviscupowych. Decydujący mecz z Ungurem wygrywa Kamil!
  • 8 Finał Challengera w Tashkencie
    Kamil dotarł do finału Challengera w Uzbekistanie.
baner

Aktualne rankingi:

ATP SINGLES: 440
najwyższy 75 (28.02.2022)
najwyżej pokonany Alexander Bublik KAZ (41 ATP)

Zwycięstwo na hardzie w tureckiej Antalyi

Sezon 2017 Kamil wraz z trenerem Jakubem Ulczyńskim zaplanowali w tureckiej Antalyi. Od 9 stycznia piotrkowianin wziął udział w turnieju futures GD TENNIS CUP z pulą nagród 15,000 USD.

Turniej przeplatany był zmienną pogodą. Deszcze uniemożliwiały rozegranie zaplanowanych meczy.

Ostatecznie jednak Kamil zakończył turniej zwycięstwem, tracąc we wszystkich rozgrywkach jednego seta.

To już siódmy tytuł Szumiego na zawodowych kortach, ale pierwszy zdobyty na hardzie od czasów zwycięstwa w Olimpiadzie Młodzieży w Nanjing w 2014 roku.

W finale Polak okazał się lepszy od solidnego tenisisty z bogatą karierą Liama Broadego (GBR, ATP 320, ale był już 158) 5/7 6/3 6/3.

KamilKamilKamil Kamil

SINGIEL

Pierwszy mecz singlowy Kamil, rozstawiony z nr 2, rozegrał  z grającym z "dziką kartą" Turkiem Tolunayem Sumerem.

Mecz trwał godzinę. Szumi pewnie rozpoczął sezon zwyciężając 6/0 6/2.

O ćwierćfinał Polak zmierzył się z pogromcą Piotra Matuszewskiego Francuzem Amaurym Delmasem i wygrał pewnie 6/2 6/2.

Aby znaleźć się w najlepszej czwórce turnieju Szumi musiał pokonać  29-letniego Rosjanina Antona Zaitceva (ATP 560). I tym razem Kamil nie miał problemów z awansem do następnej rundy rozgrywek triumfując bez straty seta 6/3 6/1.

Na drodze do finału stanął mu naprzeciw młody, ale znakomicie grający Holender, rówieśnik Kamila, Tallon Griekspoor (ATP 349). Mecz trwał niespełna dwie godziny, podczas których Szumi zaserwował 4 asy i zdobył 79 punktów, o 16 więcej od rywala. Mecz zakończył się wynikiem 7/5 6/1.

Finałowy rywal Liam Broady (ATP 320) wie, jak się gra w tenisa na najwyższych poziomach rozgrywek, gdyż w 2015 roku był notowany na 159 miejscu w rankingu światowym i pokonał między innymi takich zawodników jak: Tim Smyczek (ATP 99, Facundo Bagnis (ATP 102), Michael Berrer (ATP 115). Warto też wspomnieć, że Liam wystąpił w turnieju głównym Wimbledonu 2016, gdzie po dobrej grze uległ 2/6 3/6 4/6 Andy'emu Murrayowi.

Starcie Kamila i Liama było godne finału. Grający podobnym stylem panowie, wymieniali się finezyjnymi zagraniami. Pierwszy set rozstrzygnął się dopiero w końcówce i padł łupem Brytyjczyka 7/5.

Po krótkiej przerwie Kamil wyszedł na drugiego seta, ale już z zupełnie innym planem taktycznym. Jego gra była bardziej agresywna, co zmuszało rywala do podejmowania szybkich decyzji, które często okazywały się nieskuteczne. Taktyka ta przyniosła Szumiemu zwycięstwo 6/3.

W secie rozstrzygającym Kamil kontynuował ustaloną strategię, dość szybko wyszedł na prowadzenie 4/1. I choć Liam wygrał jeszcze 2 kolejne gemy, Kamil nie pozwolił już mu na wyrównanie przełamując go kolejny raz. Pierwsze zwycięstwo na kortach twardych przypieczętował piotrkowianin dobrym gemem serwisowym triumfując ostatecznie 5/7 6/3 6/3.

DEBEL:

Zmagania w Antayi przy niskiej temperaturze na kortach otwartych Szumi rozpoczął od meczu deblowego przeciwko parze Florian Jakob (GER)/ Semen Tripolskiy (RUS). Partneruje mu Piotr Matuszewski. ZOBACZPolacy bez problemu wygrali spotkanie 6/3 6/1.

W walce o półfinał Kamil i Piotrek pokonali po bardzo zaciętym, wyrównanym meczu Lucasa Catarinę (MON)/ Florenta Diepa (FRA) 6/7(5) 7/6(4) 10-8!!!

Na więcej nie pozwoliła im para rozstawiona z nr 3 Viktor Durasovic (NOR)/ Nino Serdarusic (CRO) 1/6 2/6.

Copyright © 2013. Kamil Majchrzak Rights Reserved.