^Wróć na górę
  • 1 Finał Challengera w Tashkencie!
    Po raz trzeci w karierze Kamil dochodzi do finału Challengera. Po raz drugi w stolicy Uzbekistanu.
  • 1 Davis Cup: Polska - Zimbabwe 4:1!!!
    2 wygrane mecze Kamila w rozgrywkach grupy II Strefy Euroafrykańskiej z Zimbabwe!!!
  • 1 Ósmy tytuł Kamila!
    We francuskim Rodez na kortach twardych Kamil zdobył ósmy tytuł w singlu.
  • 1 Florian Mayer pokonany!
    W rozgrywkach barażowych Davis Cup z Niemcami Kamil pokonał Floriana Mayera (ATP 59) i uległ w 5 setach Struffowi (ATP 68). Polska uległa 2/3.
  • 1 Piąty tytuł deblowy!
    W czeskim futuresie Czech Republic F3 Futures w Jabloncu Kamil z Janem Choinskim(GER) zwyciężył w deblu. To już 5 zawodowy triumf!
  • 2 Finał Challengera w Marocco
    W Challengerze w marokańskiej Mohammedii Kamil dotarł do finału singla pokonując po drodze zawodników z TOP 100: Pablo Carreno Bustę (ATP 61, ESP)i Marco Cecchinato (ATP 82).
  • 3 7 tytuł singlowy Kamila!
    W tureckiej Antalyi Kamil wygrał w singlu. To siódmy tytuł singlowy, ale pierwszy zdobyty na hardzie od czasów zwycięstwa w Olimpiadzie Młodzieży w Nanjing w 2014 roku
  • 4 Kamil Młodzieżowym Mistrzem Olimpijskim!!!
    W sierpniu 2014 Kamil Majchrzak sięgnął po tytuł Młodzieżowego Mistrza Olimpijskiego w singlu po wyeliminowaniu pierwszego i trzeciego juniora świata!!! Dorzucił do tego brąz w mikście.
  • 5 Kamil Mistrzem US Open 2013 w grze podwójnej
    Poprzez Facebooka umówili się na wspólny występ w US Open!!! Duet z Martinem Redlickim był strzałem w dziesiątkę! Chłopcy okazali się najlepsi!
  • 6 Australian Open
    Kamil ćwierćfinalistą w singlu i półfinalistą w deblu w juniorskim Australian Open

najwyższy 176 (7.01.2019)
najwyżej pokonany Florian Mayer GER (59 ATP)
tytuły zawodowe 8

Plany turniejowe

eliminacje Australian Open
7 stycznia 2019

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie wpisy gości:

Kibic
Brawo Kamil!!! Fantastyczny mecz z Ungurem! Zachowałeś zimną krew i mamy awans!!!
Andrzej z Monachium
Gratulacje!!! Te punkty przydadza sie!!! Pozdrowienia!!!
Svensson
:) Zapraszam do szwedzkiego Båstad, jednego kibica juz masz, Marek (kiedys) z Lodzi

Awans do MD Australian Open i Nishikori w nagrodę

Początek roku Szumi wraz z trenerem Tomaszem Iwańskim spędza w Australii, gdzie  udanie przeszedł trzystopniowe kwalifikacje na kortach twardych w Melbourne i zagra po raz pierwszy w karierze w główną drabinkę pierwszego Wielkiego Szlema - Australian Open 2019.

W pierwszym meczu pokonał w dwóch setach pokonał Braydena Schnura.
23-letni Kanadyjczyk to aktualnie 197. tenisista świata. Mecz trwał godzinę. Bardzo dobry mecz rozegrał piotrkowianin od stanu 3/4 w pierwszej partii do 3/0 w drugiej. Wygrał wtedy sześć gemów po kolei i ustawił sobie cały pojedynek wygrywając 6/4 6/3.

W II rundzie kwalifikacji, w czwartek, rywalem Kamila był rozstawiony z numerem 28. Noah Rubin z USA (ATP 141).

Z Rubinem Polak mierzył się jeszcze w czasach juniorskich pięć lat temu w Wimbledonie. Wówczas Noah został triumfatorem tego turnieju.

Czwartkowy pojedynek zaczął się po myśli Rubina. Amerykanin przełamał Kamila na 3/2 i wygrał własny gem serwisowy na 4/2, następnie na 5:3. Wówczas jednak Szumi popisał się znakomitym finiszem. Zaczął popełniać mniej błędów i popisywał się soczystymi akcjami. Zdobył cztery gemy z rzędu i wygrał pierwszego seta 7/5.

W drugiej partii to już solidna, konsekwentna gra Kamila i bezradność Rubina. Mecz zakończył się wygraną 7/5, 6/1.

"Obydwoje w ciągu pięciu lat bardzo ewoluowaliśmy. Jako zawodnicy i mężczyźni. Noah jest wyżej ode mnie, jest lepszym zawodnikiem jeżeli chodzi o jego zwycięstwa i turnieje, w których mógł brać udział, czy zawodników, których pokonywał. Jeśli mnie pamięć nie myli w zeszłym roku nawet z Johnem Isnerem wygrał, więc to jest świetne zwycięstwo.

Oczekiwałem bardzo trudnego meczu i myślę, że nie byłem stawiany w roli faworyta tego spotkania, co zresztą początek pokazywał. W pierwszym secie na początku ledwo trzymałem swoje serwisy. Trochę grałem źle taktycznie. Trochę musiałem się przeorganizować i przyzwyczaić do jego gry. Na szczęście przeorganizowałem się szybko przy de facto 3:5, a tak naprawdę 4:5, gdzie zacząłem grać trochę bardziej agresywnie i trochę bardziej do jego forehandu.

Bardzo niewygodnie było mi grać po jego piłkach posyłanych z backhandu. Od tego momentu ograniczyłem też zdecydowanie niewymuszone błędy. Zacząłem lepiej serwować i returnować i zrobiła się zupełnie inna gra. Zacząłem rozdawać karty na korcie i kontrolować wydarzenia. Czułem to, że on nie wie co się dzieje i jest trochę bezradny. Na szczęście utrzymałem to do końca i dobiłem go w pierwszych możliwych momentach."

W finałowej rundzie kwalifikacji, w piątek, Kamil zmierzył się z Matsem Moraingiem (ATP 150), leworęcznym Mistrzem Niemiec.

Szumi w tym starciu zagrał bardzo dobrze i wykazał się dużą odpornością psychiczną w kluczowych momentach. W pierwszym secie obronił aż sześć break pointów, a sam zdobył jedyne przełamanie w czwartym gemie. Czterokrotnie bronił stratę przełamania przy 5/3, ale wytrzymał presję i wykorzystał pierwszą piłkę setową.

W drugiej odsłonie już grał pewniej. Podłamany niepowodzeniem Moraing już w pierwszym gemie stracił serwis. Przy stanie 4/2 Polak dołożył jeszcze jednego breaka, a po zmianie stron pewnie wyserwował sobie zwycięstwo w całym spotkaniu. Po zaledwie 58 minutach piotrkowianin pokonał Niemca 6/3, 6/2.

Rywalem Kamila w debiucie w drabince głównej Australian Open będzie Kei Nishikori, rozstawiony z nr 8, 9 w rankingu ATP.

Japończyk od wielu lat należy do ścisłej czołówki męskich rozgrywek. Najwyżej był czwarty w marcu 2015 roku. W trwającej od 12 lat zawodowej karierze zdobył 12 singlowych tytułów ATP. Sezon 2019 rozpoczął od triumfu w imprezie w Brisbane.

Copyright © 2013. Kamil Majchrzak Rights Reserved.