^Wróć na górę
 • 1 Kamil wystąpił na Olimpiadzie
  Kamil wziął udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Japonii Tokio 2020!!!
 • 1 Kamil Mistrzem Polski 2021!!!
  Kamil zwyciężył w 95. Narodowych Mistrzostwach Polski. Główną Nagrodą: mercedes klasy A.
 • 1 Davis Cup Polska - Salwador 3/1
  W rozgrywkach Pucharu Davisa Kamil zdobywa punkt dla Polski.
 • 1 Kamil zwycięzcą dużego Challengera
  We wrześniu 2020 roku Kamil zdobył trzeci tytuł w dużym turnieju rangi Challenger w czeskim Prostejovie!
 • 1 Kamil Mistrzem Ostravy!!!
  W pierwszych dniach maja 2019 Kamil zdobył drugi tytuł challengerowy. Tym razem w czeskiej Ostravie!!!
 • 2 Kamil blisko megasensacji
  W Wielkim Szlemie Australian Open Kamil przeszedł jak burza kwalifikacje i prowadził w I rundzie 2:0 z nr 8 Kei Nishikorim po fascynującej grze!!! Skurcze przeszkodziły w zwycięstwie :(
 • 3 Florian Mayer pokonany!
  W rozgrywkach barażowych Davis Cup z Niemcami Kamil pokonał Floriana Mayera (ATP 59) i uległ w 5 setach Struffowi (ATP 68). Polska uległa 2/3.
 • 4 Kamil Mistrzem ST Brieuc 2019
  Do 4 razy sztuka! Kamil wygrywa pierwszy w karierze turniej rangi ATP Challenger Tour!
 • 5 Kamil Młodzieżowym Mistrzem Olimpijskim!!!
  W sierpniu 2014 Kamil Majchrzak sięgnął po tytuł Młodzieżowego Mistrza Olimpijskiego w singlu po wyeliminowaniu pierwszego i trzeciego juniora świata!!! Dorzucił do tego brąz w mikście.
 • 6 Kamil Mistrzem US Open 2013 w grze podwójnej
  Poprzez Facebooka umówili się na wspólny występ w US Open!!! Duet z Martinem Redlickim był strzałem w dziesiątkę! Chłopcy okazali się najlepsi!
 • 6 Polska - Rumunia 3/2!!!
  Reprezentacja Polski pokonuje Rumunię 3/2 w rozgrywkach daviscupowych. Decydujący mecz z Ungurem wygrywa Kamil!
 • 8 Finał Challengera w Tashkencie
  Kamil dotarł do finału Challengera w Uzbekistanie.
baner

Aktualne rankingi:

ATP SINGLES: 91
najwyższy 75 (28.02.2022)
najwyżej pokonany Alexander Bublik KAZ (41 ATP)
tytuły zawodowe 11
- challengery 3
- futuresy 8

Plany turniejowe

Challenger Fila Seul Open 110 10 X 2022
Busan Open Challenger 125 Południowa Korea 17 X 2022

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Puchary Juana Carlosa Ferrero dla Kamila i Janka

ITF JuniorsKLIKNIJ!Zaczęło się! Przed nami nowa porcja emocji związana z występami naszych zawodników w nowym sezonie.

Od bardzo mocnego akcentu rozpoczął go nasz eksportowy junior Kamil Majchrzak.

Kiedy na piotrkowskich kortach zalegała jeszcze gruba warstwa śniegu w hiszpańskiej miejscowości Villena czołowi juniorzy świata walczyli w turnieju ITF Grade 1 "Trofeo Juan Carlos Ferrerro".

Po wyczerpujących przygotowaniach  Kamil wybrał się 2.04 do JC Ferrero-Equelite Sport Academy by przygotować się do walki na kortach otwartych.

Wyjazd doszedł do skutku między innymi dzięki sponsorowi technicznemu firmie Prince. Podczas tygodniowego pobytu nasz zawodnik miał możliwość trenowania i rozgrywania sparingów z czołowymi hiszpańskimi juniorami oraz zawodnikami notowanymi już na liście ATP, jak również zawodniczkami z pierwszej setki WTA.

KLIKNIJ! KLIKNIJ! KLIKNIJ!

Właśnie na tym obiekcie w dniach 9-14 kwietnia odbył się wspomniany turniej. Rozgrywki miały być kolejnym etapem przygotowań, tymczasem wynik okazał się lepszy od zakładanego.

Wysoka, pierwsza kategoria turnieju oraz prestiż imprezy, ściągnęły na obiekt JC Ferrero-Equelite Sport Academy wielu czołowych juniorów świata, w tym aż ośmiu znajdujących się w pierwszej setce rankingu ITF Juniors.

Walczyli ze sobą zawodnicy reprezentujący tenisowe federacje Austrii, Chorwacji, Czech, Francji, Grecji, Indii, Hiszpanii, Meksyku, Norwegii, Polski, Rumunii, Serbii, Szwecji, Szwajcarii, Tunezji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.


KLIKNIJ! KLIKNIJ! KLIKNIJ!

W tym doborowym gronie tenisista z Piotrkowauzyskał 7 rozstawienie i odegrał znaczącą rolę.

KLIKNIJ!Turniej główny zaplanowany został na 48 uczestników. Nasz zawodnik rozpoczął więc od II rundy. To spotkanie, jak i kolejne miały ze sobą wiele wspólnego. W obydwu meczach rywalami byli solidni hiszpańscy gracze.

Obydwa mecze toczyły się na dystansie trzech setów i trwały ponad 3,5 godziny. Wreszcie podobne były przebiegi pojedynków. Piotrkowianin wygrywał pierwsze sety, następnie mimo piłek meczowych nie potrafił domknąć meczów.

W trzecich odsłonach poirytowany przyspieszał i przekonywał się, że mimo początku sezonu stać go na wiele.

Ostatecznie w II rundzie Szumi pokonał Pedro Martineza Portero 6/2, 6/7(3), 6/4, a w III Pedro Domingueza Alonso 7/5, 5/7, 6/0.

Oprócz awansu do czołowej ósemki turnieju nagrodą był pojedynek z 3 juniorską rakietą świata (niedawnym liderem rankingu) Serbem Nikolą Milojevicem. Nr 1 turnieju w poprzednich dwóch pojedynkach stracił zaledwie 6 gemów.

KLIKNIJ!

Kamil rozpoczął zbyt ostrożnie i przegrał pierwszego seta. W jego trakcie przekonał się jednak, że z Serbem można nawiązać wyrównaną walkę. Drugi set, to koncert Szumiego. Kamil grał szybko, efektownie i skutecznie Rozstrzygnął partię na swoją korzyść 6/2!

Na początku trzeciej odsłony górę wzięło doświadczenie Milojevica, który pozbierał się i znacznie podniósł poziom swojej gry. Ambitna pogoń Szumiego nie przyniosła rezultatu i mecz zakończył się porażką 3/6 6/2 3/6. Jednak gra i urwany Serbowi set daje wiele powodów do satysfakcji.

Spektakularnym sukcesem zakończył się udział naszego tenisisty w turnieju deblowym. Kamil rywalizował w nim wspólnie z Janem Zielińskim (KS Warszawianka).

KLIKNIJ!

Polacy rozstawieni zostali z nr 4. Pokonali najpierw dwie hiszpańskie pary Lopez San Martin/Munar Clar 6/3, 4/6, 10/8 oraz Pedro Dominguez Alonso/Eduard Guell Bartrina 6/3, 7/6(3). Natomiast w półfinale zwyciężyli parę nr 2 Tunezyjczyka Skandera Mansouriego i Austiraka Dominica Weidingera 7/5 6/2.

KLIKNIJ!

W finale stoczyli zacięty, zwycięski pojedynek z hiszpańsko - rosyjskim deblem Pedro Martinez Portero/Roman Safiullin 6/2 3/6 10/5. Polska para triumfowała więc w turnieju rangi Grade 1!


W poniedziałek ukazały się nowe listy ITF Juniors. Trudno w to uwierzyć, ale Piotrkowianin, prowadzony przez piotrkowskiego trenera, grający w piotrkowskim klubie, zajmuje obecnie 63 lokatę na świecie!

KLIKNIJ!

Udział w turnieju eliminacyjnym Roland Garros w Paryżu wydaje się być pewny. Kamil jednak spróbuje zbliżyć się do "main draw". Prosto z Hiszpanii udał się na Słowację, by wziąć udział w kolejnym turnieju "The 35th PROFSTAV Slovakia Cup 2013".

Do zamknięcia list w Paryżu weźmie udział w jeszcze jednym ITF-ie w Rumunii. Trzymamy kciuki!

Copyright © 2013. Kamil Majchrzak Rights Reserved.


Facebook