^Wróć na górę
 • 1 Polacy w prestiżowym ATP Cup
  W dniach 3-12 stycznia w Sydney rozegrana dostanie I edycja prestiżowego turnieju ATP Cup. Polskę reprezentować będą: Hubert, Kamil oraz Łukasz Kubot
 • 1 Kamil Mistrzem Ostravy!!!
  W pierwszych dniach maja 2019 Kamil zdobył drugi tytuł challengerowy. Tym razem w czeskiej Ostravie!!!
 • 1 Kamil blisko megasensacji
  W Wielkim Szlemie Australian Open Kamil przeszedł jak burza kwalifikacje i prowadził w I rundzie 2:0 z nr 8 Kei Nishikorim po fascynującej grze!!! Skurcze przeszkodziły w zwycięstwie :(
 • 1 Kamil Mistrzem ST Brieuc 2019
  Do 4 razy sztuka! Kamil wygrywa pierwszy w karierze turniej rangi ATP Challenger Tour!
 • 1 Florian Mayer pokonany!
  W rozgrywkach barażowych Davis Cup z Niemcami Kamil pokonał Floriana Mayera (ATP 59) i uległ w 5 setach Struffowi (ATP 68). Polska uległa 2/3.
 • 2 Finał Challengera w Marocco
  W Challengerze w marokańskiej Mohammedii Kamil dotarł do finału singla pokonując po drodze zawodników z TOP 100: Pablo Carreno Bustę (ATP 61, ESP)i Marco Cecchinato (ATP 82).
 • 3 Davis Cup: Polska - Zimbabwe 4:1!!!
  2 wygrane mecze Kamila w rozgrywkach grupy II Strefy Euroafrykańskiej z Zimbabwe!!!
 • 4 Kamil Młodzieżowym Mistrzem Olimpijskim!!!
  W sierpniu 2014 Kamil Majchrzak sięgnął po tytuł Młodzieżowego Mistrza Olimpijskiego w singlu po wyeliminowaniu pierwszego i trzeciego juniora świata!!! Dorzucił do tego brąz w mikście.
 • 5 Kamil Mistrzem US Open 2013 w grze podwójnej
  Poprzez Facebooka umówili się na wspólny występ w US Open!!! Duet z Martinem Redlickim był strzałem w dziesiątkę! Chłopcy okazali się najlepsi!
 • 6 Polska - Rumunia 3/2!!!
  Reprezentacja Polski pokonuje Rumunię 3/2 w rozgrywkach daviscupowych. Decydujący mecz z Ungurem wygrywa Kamil!
 • 6 Kamil i Philip Mistrzami Europy!
  W Mistrzostwach Europy Kamil w parze z Philipem Greskiem dobyli złoto.
 • 8 Finał Challengera w Tashkencie
  Kamil dotarł do finału Challengera w Uzbekistanie.
baner

Aktualne rankingi:

ATP SINGLES: 101
najwyższy 83 (30.09.2019)
najwyżej pokonany Florian Mayer GER (59 ATP)
tytuły zawodowe 10
- challengery 2
- futuresy 8

Plany turniejowe

ATP CUP  drużyna  Polski Sydney Australia 4 stycznia 2020
ATP 250 quali Adelaide Australia 13 stycznia
Australian Open 2020 20 stycznia
ATP 250 Pune India 3 lutego

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie wpisy gości:

Mirek
TAK Panie Kamilu!!! Jest drugi tytuł w Ostrawie i skok w rankingu! Oby tak dalej!
Kibic
Brawo Kamil!!! Fantastyczny mecz z Ungurem! Zachowałeś zimną krew i mamy awans!!!
Andrzej z Monachium
Gratulacje!!! Te punkty przydadza sie!!! Pozdrowienia!!!

Sezon halowy 2012/13 Kamil rozpoczął we Wrocławiu

KLIKNIJ!Pierwszym akcentem sezonu halowego był udział  Kamila Majchrzaka w OTK seniorów "o Puchar Prezesa MatchPoint".

Wrocławskie zmagania, były pierwszym turniejem w kalendarzu PZT, zarazem jedyną okazją, żeby nieco ograć się i poczuć atmosferę walki o punkty przed wylotem do Stanów Zjednoczonych.

Plan został wykonany. Kamil rozegrał pięć spotkań, z czego cztery w turnieju singlowym, w którym dotarł do półfinału. Rozgrywki odbyły się w dniach 10-13.11.

Mimo niskiej rangi drabinka turniejowa zapełniła się w całości. Termin oraz warunki jakie oferuje nowoczesny obiekt KS Match Point Wrocław sprawiły, że ciekawa była również obsada. Na występ zdecydowało się kilku zawodników z drugiej i trzeciej dziesiątki rankingu seniorów, z nr 11 i 12 na czele.

Ponadto, podobnie jak Kamil, swoich sił spróbowało kilku czołowych juniorów kraju.

Swój pierwszy oficjalny mecz sezonu zawodnik Siemens AGD Team rozegrał przeciwko Maciejowi Braciszewiczowi (KTA Wrocław). Pierwszy set wyglądał średnio. Kamil dobre zagrania przeplatał błędami. Udało się jednak zwyciężyć w tiebreaku. W drugiej partii rywal nieco osłabł i przewaga Winnera była już wyraźna.

Po zwycięstwie 7/6(2) 6/0 Szumi awansował do drugiej rundy. Tam zmierzył się z rozstawionym z nr 4 zawodnikiem SKT Sopot Tomaszem Sołtyką.

Piotrkowianin rozpoczął znakomicie. Wygrał seta bez straty gema. W drugim miał nawet piłkę na 4/0, jednak skomplikował sobie mecz do tego stopnia, że musiał bronić breaka przy stanie 5/5. Na szczęście udało się opanować sytuację i odnieść cenne zwycięstwo nad solidnym rywalem 6/0 7/5.

W ćwierćfinale nasz tenisista walczył z kolejnym graczem SKT Sopot, rozstawionym z nr 6 Maciejem Jabłońskim. Rozegrał bardzo dobry mecz i wysoko pokonał przeciwnika 6/1 6/1.

Kamilowi jeszcze tego samego dnia przyszło rozegrać półfinał. Przeciwnikiem był nr 1 turnieju, utytułowany Marek Pokrywka (KKT Wrocław). Rywal to aktualny halowy wicemistrz Polski oraz brązowy medalista Letnich Narodowych Mistrzostw. Mecz mógł się podobać. Kamil podjął rękawice w starciu z mocno grającym tenisistą i początkowo przeważał. Jednak z czasem nieco osłabł i w ostrej wymianie nieco dokładniejszy był wrocławianin. Ostatecznie pojedynek zakończył się porażką naszego zawodnika 4/6 3/6.

Tenisista z Piotrkowa swoich sił spróbował również w turnieju deblowym, w którym wystąpił wspólnie z Pawłem Zawiszą (KS Match Point Wrocław). Chłopcy w drabince rozpisanej na osiem par znaleźli się dzięki dzikiej karcie. Los sprawił, że w pierwszej rundzie zagrali przeciwko trenerowi Pawła, zarazem dyrektorowi turnieju Aleksandrowi Charpantidisowi w parze z Bernardem Kaczorowskim (MKT Łódź).

Juniorzy otrzymali lekcję od doświadczonej pary. Warto dodać, że w minionym sezonie Aleksander Charpantidis w parze z Markiem Pokrywką dotarli do finału futuresa w Legnicy. We Wrocławiu debel Charpantidis/Kaczorowski pokonał Kamila i Pawła 6/3 6/1.

Cel wyjazdu został zrealizowany. Udało się rozegrać kilka spotkań z ciekawymi rywalami. Kolejne emocje związane będą z występami Kamila na Florydzie. Nasz zawodnik wybiera się za ocean by spróbować swoich sił w topowych turniejach ITF - Eddie Herr International Junior Tennis Championships oraz Orange Bowl. W tym momencie wygląda na to, że mimo niezłego rankingu będzie zmuszony przebijać się przez eliminacje.

Copyright © 2013. Kamil Majchrzak Rights Reserved.


Facebook