^Wróć na górę
 • 1 Kamil wystąpił na Olimpiadzie
  Kamil wziął udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Japonii Tokio 2020!!!
 • 1 Kamil Mistrzem Polski 2021!!!
  Kamil zwyciężył w 95. Narodowych Mistrzostwach Polski. Główną Nagrodą: mercedes klasy A.
 • 1 Davis Cup Polska - Salwador 3/1
  W rozgrywkach Pucharu Davisa Kamil zdobywa punkt dla Polski.
 • 1 Kamil zwycięzcą dużego Challengera
  We wrześniu 2020 roku Kamil zdobył trzeci tytuł w dużym turnieju rangi Challenger w czeskim Prostejovie!
 • 1 Kamil Mistrzem Ostravy!!!
  W pierwszych dniach maja 2019 Kamil zdobył drugi tytuł challengerowy. Tym razem w czeskiej Ostravie!!!
 • 2 Kamil blisko megasensacji
  W Wielkim Szlemie Australian Open Kamil przeszedł jak burza kwalifikacje i prowadził w I rundzie 2:0 z nr 8 Kei Nishikorim po fascynującej grze!!! Skurcze przeszkodziły w zwycięstwie :(
 • 3 Florian Mayer pokonany!
  W rozgrywkach barażowych Davis Cup z Niemcami Kamil pokonał Floriana Mayera (ATP 59) i uległ w 5 setach Struffowi (ATP 68). Polska uległa 2/3.
 • 4 Kamil Mistrzem ST Brieuc 2019
  Do 4 razy sztuka! Kamil wygrywa pierwszy w karierze turniej rangi ATP Challenger Tour!
 • 5 Kamil Młodzieżowym Mistrzem Olimpijskim!!!
  W sierpniu 2014 Kamil Majchrzak sięgnął po tytuł Młodzieżowego Mistrza Olimpijskiego w singlu po wyeliminowaniu pierwszego i trzeciego juniora świata!!! Dorzucił do tego brąz w mikście.
 • 6 Kamil Mistrzem US Open 2013 w grze podwójnej
  Poprzez Facebooka umówili się na wspólny występ w US Open!!! Duet z Martinem Redlickim był strzałem w dziesiątkę! Chłopcy okazali się najlepsi!
 • 6 Polska - Rumunia 3/2!!!
  Reprezentacja Polski pokonuje Rumunię 3/2 w rozgrywkach daviscupowych. Decydujący mecz z Ungurem wygrywa Kamil!
 • 8 Finał Challengera w Tashkencie
  Kamil dotarł do finału Challengera w Uzbekistanie.
baner

Aktualne rankingi:

ATP SINGLES: 91
najwyższy 75 (28.02.2022)
najwyżej pokonany Alexander Bublik KAZ (41 ATP)
tytuły zawodowe 11
- challengery 3
- futuresy 8

Plany turniejowe

Challenger Fila Seul Open 110 10 X 2022
Busan Open Challenger 125 Południowa Korea 17 X 2022

Gościmy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Sezon halowy 2012/13 Kamil rozpoczął we Wrocławiu

KLIKNIJ!Pierwszym akcentem sezonu halowego był udział  Kamila Majchrzaka w OTK seniorów "o Puchar Prezesa MatchPoint".

Wrocławskie zmagania, były pierwszym turniejem w kalendarzu PZT, zarazem jedyną okazją, żeby nieco ograć się i poczuć atmosferę walki o punkty przed wylotem do Stanów Zjednoczonych.

Plan został wykonany. Kamil rozegrał pięć spotkań, z czego cztery w turnieju singlowym, w którym dotarł do półfinału. Rozgrywki odbyły się w dniach 10-13.11.

Mimo niskiej rangi drabinka turniejowa zapełniła się w całości. Termin oraz warunki jakie oferuje nowoczesny obiekt KS Match Point Wrocław sprawiły, że ciekawa była również obsada. Na występ zdecydowało się kilku zawodników z drugiej i trzeciej dziesiątki rankingu seniorów, z nr 11 i 12 na czele.

Ponadto, podobnie jak Kamil, swoich sił spróbowało kilku czołowych juniorów kraju.

Swój pierwszy oficjalny mecz sezonu zawodnik Siemens AGD Team rozegrał przeciwko Maciejowi Braciszewiczowi (KTA Wrocław). Pierwszy set wyglądał średnio. Kamil dobre zagrania przeplatał błędami. Udało się jednak zwyciężyć w tiebreaku. W drugiej partii rywal nieco osłabł i przewaga Winnera była już wyraźna.

Po zwycięstwie 7/6(2) 6/0 Szumi awansował do drugiej rundy. Tam zmierzył się z rozstawionym z nr 4 zawodnikiem SKT Sopot Tomaszem Sołtyką.

Piotrkowianin rozpoczął znakomicie. Wygrał seta bez straty gema. W drugim miał nawet piłkę na 4/0, jednak skomplikował sobie mecz do tego stopnia, że musiał bronić breaka przy stanie 5/5. Na szczęście udało się opanować sytuację i odnieść cenne zwycięstwo nad solidnym rywalem 6/0 7/5.

W ćwierćfinale nasz tenisista walczył z kolejnym graczem SKT Sopot, rozstawionym z nr 6 Maciejem Jabłońskim. Rozegrał bardzo dobry mecz i wysoko pokonał przeciwnika 6/1 6/1.

Kamilowi jeszcze tego samego dnia przyszło rozegrać półfinał. Przeciwnikiem był nr 1 turnieju, utytułowany Marek Pokrywka (KKT Wrocław). Rywal to aktualny halowy wicemistrz Polski oraz brązowy medalista Letnich Narodowych Mistrzostw. Mecz mógł się podobać. Kamil podjął rękawice w starciu z mocno grającym tenisistą i początkowo przeważał. Jednak z czasem nieco osłabł i w ostrej wymianie nieco dokładniejszy był wrocławianin. Ostatecznie pojedynek zakończył się porażką naszego zawodnika 4/6 3/6.

Tenisista z Piotrkowa swoich sił spróbował również w turnieju deblowym, w którym wystąpił wspólnie z Pawłem Zawiszą (KS Match Point Wrocław). Chłopcy w drabince rozpisanej na osiem par znaleźli się dzięki dzikiej karcie. Los sprawił, że w pierwszej rundzie zagrali przeciwko trenerowi Pawła, zarazem dyrektorowi turnieju Aleksandrowi Charpantidisowi w parze z Bernardem Kaczorowskim (MKT Łódź).

Juniorzy otrzymali lekcję od doświadczonej pary. Warto dodać, że w minionym sezonie Aleksander Charpantidis w parze z Markiem Pokrywką dotarli do finału futuresa w Legnicy. We Wrocławiu debel Charpantidis/Kaczorowski pokonał Kamila i Pawła 6/3 6/1.

Cel wyjazdu został zrealizowany. Udało się rozegrać kilka spotkań z ciekawymi rywalami. Kolejne emocje związane będą z występami Kamila na Florydzie. Nasz zawodnik wybiera się za ocean by spróbować swoich sił w topowych turniejach ITF - Eddie Herr International Junior Tennis Championships oraz Orange Bowl. W tym momencie wygląda na to, że mimo niezłego rankingu będzie zmuszony przebijać się przez eliminacje.

Copyright © 2013. Kamil Majchrzak Rights Reserved.


Facebook