^Wróć na górę
 • 1 Kamil zwycięzcą dużego Challengera
  We wrześniu 2020 roku Kamil zdobył trzeci tytuł w dużym turnieju rangi Challenger w czeskim Prostejovie!
 • 1 Kamil Mistrzem Ostravy!!!
  W pierwszych dniach maja 2019 Kamil zdobył drugi tytuł challengerowy. Tym razem w czeskiej Ostravie!!!
 • 1 Kamil blisko megasensacji
  W Wielkim Szlemie Australian Open Kamil przeszedł jak burza kwalifikacje i prowadził w I rundzie 2:0 z nr 8 Kei Nishikorim po fascynującej grze!!! Skurcze przeszkodziły w zwycięstwie :(
 • 1 Kamil Mistrzem ST Brieuc 2019
  Do 4 razy sztuka! Kamil wygrywa pierwszy w karierze turniej rangi ATP Challenger Tour!
 • 1 Florian Mayer pokonany!
  W rozgrywkach barażowych Davis Cup z Niemcami Kamil pokonał Floriana Mayera (ATP 59) i uległ w 5 setach Struffowi (ATP 68). Polska uległa 2/3.
 • 2 Finał Challengera w Marocco
  W Challengerze w marokańskiej Mohammedii Kamil dotarł do finału singla pokonując po drodze zawodników z TOP 100: Pablo Carreno Bustę (ATP 61, ESP)i Marco Cecchinato (ATP 82).
 • 3 Davis Cup: Polska - Zimbabwe 4:1!!!
  2 wygrane mecze Kamila w rozgrywkach grupy II Strefy Euroafrykańskiej z Zimbabwe!!!
 • 4 Kamil Młodzieżowym Mistrzem Olimpijskim!!!
  W sierpniu 2014 Kamil Majchrzak sięgnął po tytuł Młodzieżowego Mistrza Olimpijskiego w singlu po wyeliminowaniu pierwszego i trzeciego juniora świata!!! Dorzucił do tego brąz w mikście.
 • 5 Kamil Mistrzem US Open 2013 w grze podwójnej
  Poprzez Facebooka umówili się na wspólny występ w US Open!!! Duet z Martinem Redlickim był strzałem w dziesiątkę! Chłopcy okazali się najlepsi!
 • 6 Polska - Rumunia 3/2!!!
  Reprezentacja Polski pokonuje Rumunię 3/2 w rozgrywkach daviscupowych. Decydujący mecz z Ungurem wygrywa Kamil!
 • 6 Kamil i Philip Mistrzami Europy!
  W Mistrzostwach Europy Kamil w parze z Philipem Greskiem dobyli złoto.
 • 8 Finał Challengera w Tashkencie
  Kamil dotarł do finału Challengera w Uzbekistanie.
baner

Aktualne rankingi:

ATP SINGLES: 98
najwyższy 83 (30.09.2019)
najwyżej pokonany Pablo Andujar ESP (56 ATP)
tytuły zawodowe 10
- challengery 3
- futuresy 8

Plany turniejowe

Roland Garros Paryż Francja 21 września 2020

Gościmy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie wpisy gości:

Kibic z Warszawy
Gratulacje Panie Kamilu za tytuł w Prostejovie i pokonanie Andujara!!!
Mirek
TAK Panie Kamilu!!! Jest drugi tytuł w Ostrawie i skok w rankingu! Oby tak dalej!
Kibic
Brawo Kamil!!! Fantastyczny mecz z Ungurem! Zachowałeś zimną krew i mamy awans!!!

Rzeczywistość przerosła marzenia. Kamil Wicemistrzem Europy!!!

ImageKLIKNIJ!Tego przed nimi nie dokonał nikt! Kamil Majchrzak, Philip Gresk, Oskar Michałek i kapitan Jarosław Krajowski Kukiel zostawili po sobie trwały ślad w historii dokonań PZT.

W gorącym Magaluf na Majorce nasi chłopcy pokazali duże umiejętności, charakter i ambicje sięgając po srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Europy (2010 Copa Del Sol - 14 & Under Boys) i zdobywając przepustkę do udziału w finale Mistrzostw Świata.
 
KLIKNIJ!W dniach 26-28 czerwca Polacy w Magaluf na Majorce osiągnęli wielki sukces awansując do turnieju finałowego. Zwycięstwo w finałowym meczu z Wielką Brytanią 2:1 spowodowało, że biało-czerwoni w finale uzyskali trzecie rozstawienie i szansę na dobre losowanie.
Znakomicie się złożyło, że decydująca batalia o medale Copa Del Sol rozegrać się miała na tych samych obiektach club de tenis Costa de Calvià de Magaluf. Trzy dni dzielące naszych zawodników od turnieju finałowego pozwoliły nieco odpocząć i skorzystać z wielu atrakcji, jakie oferuje turystom kurort Magaluf. Nikt oczywiście nie zamierzał zaniedbywać obowiązków treningowych i turniejowego rygoru. Fotograficzną dokumentację z turnieju (i nie tylko) zobaczyć można w naszej galerii.
KLIKNIJ!KLIKNIJ!
1 lipca wszystko stało się jasne. Losowanie okazało się szczęśliwe, gdyż pierwszy, jakże ważny mecz przyszło nam rozegrać z reprezentacją Danii. Naturalnie rywali nikt nie lekceważył, gdyż w drodze do finału ulegli tylko Francuzom, pokonali natomiast ekipy Cypru i Czech.
W Hiszpanii jednak lepsi okazali się Polacy!
 
Kamil w meczu otwarcia zwyciężył Benjamina Hannestada 6/2 6/2, natomiast Philip przypieczętował awans pokonując Simona Friisa Soendergaarda 6/4 6/1. Debel zakończył się zwycięstwem Duńczyków.
 
Para Simon Friis Soendergaard/Benjamin Hannestad zdobyła honorowy punkt w spotkaniu z Kamilem i Oskarem. Mecz ten nie miał znaczenia dla końcowego rozstrzygnięcia i nasi pozwolili się zaskoczyć w pierwszym secie, po czym minimalnie przegrali w supertiebreaku. Ostateczny wynik 3/6 6/3 9/11. (Ustalono, że zamiast III seta rozegrany zostanie właśnie supertiebreak).
Duńczycy o tym, że wiedzą o co chodzi w deblu pokazali jeszcze w meczu ze Słowacją, gdzie pokonali parę Blasko/Nagy.

Awans do czwórki najlepszych drużyn starego kontynentu nie oznaczał jeszcze zdobycia medalu. Pewność dawał dopiero wygrany półfinał z bardzo silną reprezentacją Rosji, która dzień wcześniej pokonała Słowację.

Spotkanie rozpoczął Szumi, który jak dotąd nie zawodził. Początek rywalizacji przebiegał jednak pod dyktando 11 na liście TE  Alexandra Chepeleva, który prowadził już 6/1 3/1.
 
Nie grał jeszcze jednak z Kamilem, który zmienił taktykę i postawił na długie wykańczające wymiany. Zaskoczył tym przeciwnika i wyciągnął seta na 6/3. Decydująca partia to jedna z piękniejszych wygranych naszego Winnera. Przegrywając 2/4 i 4/5, dzięki olbrzymiej ambicji i waleczności przechylił szalę na swoją korzyść triumfując 8/6 (w meczach istotnych dla wyniku spotkania grano do 2 gemów przewagi)!

Nie powiodło się z kolei Philipowi, który podniósł się po nieudanym 1 secie i nawiązał wyrównaną walkę, lecz uległ pierwszej rakiecie Rosji Daniilowi Medvedevowi 0/6 7/5 4/6. O wszystkim zadecydować miał więc debel, do którego kapitan Kukiel desygnował Philipa i Kamila.

W pierwszym secie biało czerwoni nie grali najlepiej i ulegli parze Chepelev/Medvedev 4/6. W kolejnych partiach nasi chłopcy weszli jednak w uderzenie i zwyciężyli 6/1 i 6/3.
KLIKNIJ!KLIKNIJ!

Zatem po trzech wyczerpujących, trzysetowych pojedynkach pokonaliśmy faworyzowaną Rosję i zapewniliśmy sobie przynajmniej srebrny medal!

O złoto reprezentacja Polski walczyła z etatowym zwycięzcą rozgrywek - drużyną Francji. Trójkolorowi, do spotkania z Polską nie stracili nawet seta. Niestety passę podtrzymali do końca, wygrywając pewnie i zasłużenie 3:0. Nie bez znaczenia na postawę biało czerwonych miało zmęczenie fizyczne i psychiczne, wyglądało jakby z chłopców zeszło powietrze.

Kamil uległ Johanowi Sebastienowi Tatlotowi 3/6 1/6, natomiast Philip Quentinowi Halysowi 0/6 2/6. W deblu para Quentin Halys/Baptiste Daubigney okazała się lepsza od Kamila i Oskara 6/1 6/3.

KLIKNIJ!Już sam awans do finału naszych zawodników stał się olbrzymim sukcesem. Srebrnym medalem nasi czternastoletni zawodnicy zaszokowali tenisową Europę.
 
W nagrodę mamy też przepustkę na Drużynowe Mistrzostwa Świata!

 

Copyright © 2013. Kamil Majchrzak Rights Reserved.


Facebook