^Wróć na górę
 • 1 Kamil zwycięzcą dużego Challengera
  We wrześniu 2020 roku Kamil zdobył trzeci tytuł w dużym turnieju rangi Challenger w czeskim Prostejovie!
 • 1 Kamil Mistrzem Ostravy!!!
  W pierwszych dniach maja 2019 Kamil zdobył drugi tytuł challengerowy. Tym razem w czeskiej Ostravie!!!
 • 1 Kamil blisko megasensacji
  W Wielkim Szlemie Australian Open Kamil przeszedł jak burza kwalifikacje i prowadził w I rundzie 2:0 z nr 8 Kei Nishikorim po fascynującej grze!!! Skurcze przeszkodziły w zwycięstwie :(
 • 1 Kamil Mistrzem ST Brieuc 2019
  Do 4 razy sztuka! Kamil wygrywa pierwszy w karierze turniej rangi ATP Challenger Tour!
 • 1 Florian Mayer pokonany!
  W rozgrywkach barażowych Davis Cup z Niemcami Kamil pokonał Floriana Mayera (ATP 59) i uległ w 5 setach Struffowi (ATP 68). Polska uległa 2/3.
 • 2 Finał Challengera w Marocco
  W Challengerze w marokańskiej Mohammedii Kamil dotarł do finału singla pokonując po drodze zawodników z TOP 100: Pablo Carreno Bustę (ATP 61, ESP)i Marco Cecchinato (ATP 82).
 • 3 Davis Cup: Polska - Zimbabwe 4:1!!!
  2 wygrane mecze Kamila w rozgrywkach grupy II Strefy Euroafrykańskiej z Zimbabwe!!!
 • 4 Kamil Młodzieżowym Mistrzem Olimpijskim!!!
  W sierpniu 2014 Kamil Majchrzak sięgnął po tytuł Młodzieżowego Mistrza Olimpijskiego w singlu po wyeliminowaniu pierwszego i trzeciego juniora świata!!! Dorzucił do tego brąz w mikście.
 • 5 Kamil Mistrzem US Open 2013 w grze podwójnej
  Poprzez Facebooka umówili się na wspólny występ w US Open!!! Duet z Martinem Redlickim był strzałem w dziesiątkę! Chłopcy okazali się najlepsi!
 • 6 Polska - Rumunia 3/2!!!
  Reprezentacja Polski pokonuje Rumunię 3/2 w rozgrywkach daviscupowych. Decydujący mecz z Ungurem wygrywa Kamil!
 • 6 Kamil i Philip Mistrzami Europy!
  W Mistrzostwach Europy Kamil w parze z Philipem Greskiem dobyli złoto.
 • 8 Finał Challengera w Tashkencie
  Kamil dotarł do finału Challengera w Uzbekistanie.
baner

Aktualne rankingi:

ATP SINGLES: 98
najwyższy 83 (30.09.2019)
najwyżej pokonany Pablo Andujar ESP (56 ATP)
tytuły zawodowe 10
- challengery 3
- futuresy 8

Plany turniejowe

Roland Garros Paryż Francja 21 września 2020

Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie wpisy gości:

Kibic z Warszawy
Gratulacje Panie Kamilu za tytuł w Prostejovie i pokonanie Andujara!!!
Mirek
TAK Panie Kamilu!!! Jest drugi tytuł w Ostrawie i skok w rankingu! Oby tak dalej!
Kibic
Brawo Kamil!!! Fantastyczny mecz z Ungurem! Zachowałeś zimną krew i mamy awans!!!

Złoty Szumi

KLIKNIJ!W Warszawie w dniach 9-15.07 odbyły się Mistrzostwa Polski kadetów.Turniej rozgrywany był w ramach XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  Mazowsze 2011. 

 W rozgrywkach znakomicie wypadł klubu Kamil, który sięgnął po tytuł Mistrza Polski w singlu.


KLIKNIJ!Podczas OOM sportowcy rywalizują o medale dla siebie, jak również dla województwa, które reprezentują.

W turnieju Kamil uzyskał 2 rozstawienie. Oprócz miejsca w turniejowej drabince ranking ten oznaczał dodatkowe obowiązki związane z uroczystą ceremonią otwarcia. Nasz zawodnik dostąpił zaszczytu wciągania na maszt flagi olimpijskiej. Tutaj warto "pogratulować" WZT Łódź, które zamawiało dresy dla swoich reprezentantów. Zamówienie dresu w rozmiarze XXXL dla Kamila było nawet śmiesznym dowcipem, szkoda tylko, że stosunkowo drogim dla podatników. Kompromitacji udało się uniknąć. Kamil wciągał flagę w pożyczonym dresie. 

Emocje sportowe rozpoczęły się wcześniej.

KLIKNIJ!Kamil w swoim pierwszym występie zasygnalizował wysoką formę pokonując Pawła Wisza (Czarni Rzeszów) 6/0 6/1.

W meczu II rundy spotkał się z innym reprezentantem województwa łódzkiego Dawidem Baranowskim (PKT Pabianice) i zwyciężył 6/1 6/1.

KLIKNIJ!W spotkaniu, którego stawką był awans do ćwierćfinału, Szumi walczył z rozstawionym z nr 14 byłym kolegą klubowym Pawłem Zawiszą (KS Match Point Wrocław).

Mimo kilku nerwowych chwil w pierwszym secie spowodowanych błędami własnymi Kamil pokonał Pawła 6/3 6/0.


KLIKNIJ!Losowanie nie było zbyt łaskawe. Tym bardziej więc smakuje sukces odniesiony w mistrzostwach. Już w ćwierćfinale Szumi spotkał się z przeciwnikiem, z którym nigdy w karierze nie zwyciężył - Kamilem Gajewskim (SKT Sopot).

 Rozstawiony z nr 5 aktualny halowy wicemistrz Polski w Warszawie również był jednym z kandydatów do tytułu. W pierwszym secie Winnerowi wychodziło jednak wszystko. Emocje zaczęły się w drugiej odsłonie, gdy rywal nie wdawał się w wymiany tylko zmieniał rytm gry. Jednak i tu Kamil sobie poradził i po zwycięstwie 6/0 6/4 awansował do strefy medalowej.


W kolejnych pojedynkach nasz zawodnik stracił więc odpowiednio 1,2,3 i 4 gemy. Nie mieliśmy nic przeciwko temu, żeby ten ciąg utrzymał się do końca zawodów. Tak sielankowo jednak nie było.

KLIKNIJ!W półfinale zawodnik z Piotrkowa rozegrał kolejny dreszczowiec w swojej karierze. Spotkanie z rozstawionym z nr 4 Szymonem Walkowem (Redeco Wrocław) rozgrywane było pod balonem z powodu obfitych opadów deszczu.


W pierwszym secie żadnemu z zawodników nie udało się przełamać rywala. Dopiero w tiebreaku nastąpiły mini breaki na korzyść kamila, który prowadził już 4/0. Niestety seta mimo wszystko nie udało się wygrać. Kiedy w drugiej odsłonie przeciwnik przełamał Kamila i prowadził 3/0 trudno było o optymizm. Jednak Szumi podniósł się i zaczął grać bardzo agresywnie, a że piłka po jego atakach lądowała w korcie wyrównał stan spotkania.


KLIKNIJ!Początek decydującej odsłony  również dla bardzo dobrze grającego Kamila. Jednak rywal nie rezygnował i ze stanu 1/4 doprowadził do remisu.

Ostatnie dwa gemy jednak dla Szumiego i po zwycięstwie 6/7(5) 6/4 6/4 awans do finału!

KLIKNIJ!Niewiele było osób, które poprawnie wytypowały skład finału. Z jednej strony Kamil, z drugiej Jan Zieliński (KS Warszawianka). Rok temu chłopcy rozegrali finał Mistrzostw Polski do lat 14. W walce o tytuł do lat 16 bardzo dobrze radził sobie zarówno Szumi, jak i jego rywal, który pokonał między innymi nr 1 turnieju Piotra Łomackiego (KS Warszawianka).

 W meczu o złoty medal więcej atutów było jednak po stronie Kamila. Początki setów były wyrównane, jednak kolejne gemy dzięki mocnemu serwisowi i dużej pewności w grze padały łupem Szumiego. W spotkaniu rozgrywanym pod szczęśliwym balonem na obiekcie WTS DeSki Warszawa 6/2 6/3 zwyciężył Kamil  i wspólnie ze swoim trenerem cieszył się z osiągniętego sukcesu. Zdobył pierwszy medal XVII OOM w sportach letnich dla województwa łódzkiego!

KLIKNIJ!Kamil i Maciek Domański zaprezentowali się wspólnie zupełnie nieźle w deblu. Chłopcy pokonali w pierwszym meczu Jana Duchnowskiego i Oskara Gąsiora (UKS Okęcie Sport Warszawa/KT Legia Warszawa) 6/1 6/3, następnie parę TS Top Spin Kołobrzeg Adrian Andrzejczuk/Jakub Hesse 6/2 6/2.

 Niestety w ćwierćfinale nasi tenisiści trafili na późniejszych mistrzów Michała Nisponia i Karola Drzewieckiego (WKS Grunwald Poznań). Rywale, to w zasadzie jedyna para, która wspólnie rywalizuje. Zacięty był set pierwszy, w którym nasi zawodnicy mieli trzy szanse na przełamanie przy stanie 4/5. Nie udało się i w drugiej odsłonie przeciwnicy kontrolowali wydarzenia na korcie i odnieśli zwycięstwo 6/4 6/2.

Copyright © 2013. Kamil Majchrzak Rights Reserved.


Facebook