^Wróć na górę
  • 1 Kamil zdobywa Rwandę!
    Kamil okazał się najlepszy w historycznej, pierwsze edycji Challengera w Rwandzie.
  • 1 Davis Cup: Uzbekistan - Polska 0:4!!!
    W dniach 2-3 reprezentacja Polski z Kamilem w składzie pokonała Uzbekistan 4:0 w rozgrywkach Davis Cup
  • 1 Zwycięstwo w ITF w Monastyrze
    o 13 miesiącach bez gry Kamil zdobył 9 tytuł w karierze w turnieju ITF Futures w Monastyrze
  • 1 Kamil zwycięzcą dużego Challengera
    We wrześniu 2020 roku Kamil zdobył trzeci tytuł w dużym turnieju rangi Challenger w czeskim Prostejovie!
  • 1 Kamil Mistrzem Ostravy!!!
    W pierwszych dniach maja 2019 Kamil zdobył drugi tytuł challengerowy. Tym razem w czeskiej Ostravie!!!
  • 2 Kamil blisko megasensacji
    W Wielkim Szlemie Australian Open Kamil przeszedł jak burza kwalifikacje i prowadził w I rundzie 2:0 z nr 8 Kei Nishikorim po fascynującej grze!!! Skurcze przeszkodziły w zwycięstwie :(
  • 3 Florian Mayer pokonany!
    W rozgrywkach barażowych Davis Cup z Niemcami Kamil pokonał Floriana Mayera (ATP 59) i uległ w 5 setach Struffowi (ATP 68). Polska uległa 2/3.
  • 4 Kamil Mistrzem ST Brieuc 2019
    Do 4 razy sztuka! Kamil wygrywa pierwszy w karierze turniej rangi ATP Challenger Tour!
  • 5 Kamil Młodzieżowym Mistrzem Olimpijskim!!!
    W sierpniu 2014 Kamil Majchrzak sięgnął po tytuł Młodzieżowego Mistrza Olimpijskiego w singlu po wyeliminowaniu pierwszego i trzeciego juniora świata!!! Dorzucił do tego brąz w mikście.
  • 6 Kamil Mistrzem US Open 2013 w grze podwójnej
    Poprzez Facebooka umówili się na wspólny występ w US Open!!! Duet z Martinem Redlickim był strzałem w dziesiątkę! Chłopcy okazali się najlepsi!
  • 6 Polska - Rumunia 3/2!!!
    Reprezentacja Polski pokonuje Rumunię 3/2 w rozgrywkach daviscupowych. Decydujący mecz z Ungurem wygrywa Kamil!
  • 8 Finał Challengera w Tashkencie
    Kamil dotarł do finału Challengera w Uzbekistanie.
baner

Aktualne rankingi:

ATP SINGLES: 440
najwyższy 75 (28.02.2022)
najwyżej pokonany Alexander Bublik KAZ (41 ATP)

Szumi podwójnym wicemistrzem Halowych Mistrzostw Polski do lat 14

KLIKNIJ!Znakomicie spisał się Kamil podczas HMP rozgrywanych w dniach 12-16.01.2010 w Gliwicach. Szumi zdobył dwa srebrne medale i tytuły wicemistrzowskie.

KLIKNIJ!Kamil, który w swoich indywidualnych występach na MP nigdy nie odniósł znaczącego sukcesu, w turnieju uzyskał trzecie rozstawienie. Siłą rzeczy marzenia o medalu wydawały się być realne, a co za tym idzie presja rosła z meczu na mecz. Pierwszym krokiem w drodze na podium było pokonanie Jakuba Węgrzyna (UKS Czarna) 6/0 6/0.

KLIKNIJ!W II rundzie tradycyjnie, trzeci raz w historii startów w najważniejszej halowej imprezie spotkał się z klubowym kolegą Pawłem Zawiszą. Zawi awansował do II rundy pokonując Konrada Słowika (UKS Czarna) 6/1 6/0.

Pierwszy set pojedynku był zaciętym, stojącym na dobrym poziomie widowiskiem, a Paweł szczególnie na początku spotkania podyktował twarde warunki gry. Z czasem uwidoczniła się jednak przewaga Szumiego, który rozstrzygnął mecz na swoją korzyść 6/2 6/0.

KLIKNIJ!Ćwierćfinałowy pojedynek z rozstawionym z nr 6 Karolem Dusiem (MKS 1985 Szczawno Zdrój) również nie rozczarował poziomem. Nasz zawodnik znakomicie wytrzymywał jednak mocne wymiany i w decydujących momentach okazywał się skuteczniejszy. Dało to zwycięstwo nad zawsze groźnym częstochowianinem 6/2 6/3 i co za tym idzie miejsce na podium.

KLIKNIJ!W walce o finał Szumi zmierzył się z turniejową dwójką – Oskarem Michałkiem (STT Fakro Nowy Sącz). Przez większość spotkania oglądaliśmy Kamila w najlepszym wydaniu. Nasz zawodnik grając mocno, ofensywnie i skutecznie wygrał pierwszego seta 6/3. W drugiej odsłonie wszystko układało się znakomicie, lecz w miarę upływu czasy gra się wyrównała. Ostatecznie o wyniku seta zadecydował tiebreak przegrany przez Kamila do 3.

Na szczęście od stanu 0/1 w decydującej partii Kamil złapał drugi oddech i wrócił do skutecznej ofensywy, triumfując 6/2.

KLIKNIJ!W finale Halowych Mistrzostw Polski wystąpił Kamil Majchrzak i Jan Zieliński (KS Warszawianka). Mecz nie rozpoczął się po myśli Kamila. Piotrkowianin przegrywał już 0/3. Walczył jednak dzielnie i kolejne zacięte gemy zapisywał na swoje konto doprowadzając do remisu 4/4. Niestety końcówka dla Jasia i 4/6.

KLIKNIJ!Po wyrównanym początku drugiego seta Szumi znowu zaliczył moment przestoju. Gdy na tablicy pojawił się wynik 2/5 wydawało się, że jest po meczu. A jednak nasz zawodnik zaprezentował skuteczną pogoń i doprowadził do remisu 5/5 broniąc po drodze piłkę meczową. Wydawało się, że tym razem przechyli szalę na swoją stronę. Rywal jednak oprócz znakomitego tenisa przeciwstawił żelazną odporność psychiczną i nie pozwolił sobie wydrzeć zwycięstwa triumfując ostatecznie 6/4 7/5.

KLIKNIJ!To był zacięty mecz, w którym większość gemów grana była na przewagi, z dramaturgią godną finału. Szkoda, że zwycięzca mógł być tylko jeden. Gdy emocje opadły obydwaj finaliści odebrali zasłużone gratulacje od organizatorów, sztabu trenerskiego reprezentacji Polski i zgromadzonych widzów.

Finaliści turnieju singlowego wspólnie wystąpili w zmaganiach deblistów. Jako para rozstawiona z nr 2 walkę rozpoczęli od ćwierćfinału, w którym zwyciężyli parę Remigiusz Prządka/Mikołaj Gola (KS Promień Opalenica) bez straty gema.

KLIKNIJ!W meczu o finał Kamilowi i Jasiowi na drodze stanął Paweł Zawisza grający w parze z Krzysztofem Oleksym (KS Warszawianka). W 1/4 turnieju nasz zawodnik wspólnie z Krzyśkiem pokonali Adriana Andrzejczuka i Marcina Filipowicza (TS TOP SPIN Kołobrzeg) 6/4 6/2.

Ostatecznie do finału awansował Kamil z Jasiem po zwycięstwie 6/3 6/0. Pawłowi gratulujemy brązowego medalu i bardzo dobrej postawy podczas gliwickiego turnieju.

KLIKNIJ!W finale nasza para spotkała się z turniejową jedynką – Philip Gresk/Oskar Michałek (KS Warszawianka/STT Fakro Nowy Sącz). Mecz grany niedługo po zwycięskich półfinałach singlowych nie wyszedł naszym zawodnikom. Niestety z Kamila i Jasia wyraźnie zeszło powietrze. To nie była ta radość z gry i wzajemne podkręcanie tempa.

Mimo wszystko po porażce w pierwszym secie 3/6 w drugiej odsłonie przy stanie 6/5 piotrkowsko warszawska para miała trzy piłki setowe. Gdy nie wykorzystuje się takich szans z reguły przegrywa się spotkania. Tak też się stało – 6/3 7/6 (4) triumfowali Philip i Oskar.

Copyright © 2013. Kamil Majchrzak Rights Reserved.