^Wróć na górę
  • 1 Kamil zdobywa Rwandę!
    Kamil okazał się najlepszy w historycznej, pierwsze edycji Challengera w Rwandzie.
  • 1 Davis Cup: Uzbekistan - Polska 0:4!!!
    W dniach 2-3 reprezentacja Polski z Kamilem w składzie pokonała Uzbekistan 4:0 w rozgrywkach Davis Cup
  • 1 Zwycięstwo w ITF w Monastyrze
    o 13 miesiącach bez gry Kamil zdobył 9 tytuł w karierze w turnieju ITF Futures w Monastyrze
  • 1 Kamil zwycięzcą dużego Challengera
    We wrześniu 2020 roku Kamil zdobył trzeci tytuł w dużym turnieju rangi Challenger w czeskim Prostejovie!
  • 1 Kamil Mistrzem Ostravy!!!
    W pierwszych dniach maja 2019 Kamil zdobył drugi tytuł challengerowy. Tym razem w czeskiej Ostravie!!!
  • 2 Kamil blisko megasensacji
    W Wielkim Szlemie Australian Open Kamil przeszedł jak burza kwalifikacje i prowadził w I rundzie 2:0 z nr 8 Kei Nishikorim po fascynującej grze!!! Skurcze przeszkodziły w zwycięstwie :(
  • 3 Florian Mayer pokonany!
    W rozgrywkach barażowych Davis Cup z Niemcami Kamil pokonał Floriana Mayera (ATP 59) i uległ w 5 setach Struffowi (ATP 68). Polska uległa 2/3.
  • 4 Kamil Mistrzem ST Brieuc 2019
    Do 4 razy sztuka! Kamil wygrywa pierwszy w karierze turniej rangi ATP Challenger Tour!
  • 5 Kamil Młodzieżowym Mistrzem Olimpijskim!!!
    W sierpniu 2014 Kamil Majchrzak sięgnął po tytuł Młodzieżowego Mistrza Olimpijskiego w singlu po wyeliminowaniu pierwszego i trzeciego juniora świata!!! Dorzucił do tego brąz w mikście.
  • 6 Kamil Mistrzem US Open 2013 w grze podwójnej
    Poprzez Facebooka umówili się na wspólny występ w US Open!!! Duet z Martinem Redlickim był strzałem w dziesiątkę! Chłopcy okazali się najlepsi!
  • 6 Polska - Rumunia 3/2!!!
    Reprezentacja Polski pokonuje Rumunię 3/2 w rozgrywkach daviscupowych. Decydujący mecz z Ungurem wygrywa Kamil!
  • 8 Finał Challengera w Tashkencie
    Kamil dotarł do finału Challengera w Uzbekistanie.
baner

Aktualne rankingi:

ATP SINGLES: 440
najwyższy 75 (28.02.2022)
najwyżej pokonany Alexander Bublik KAZ (41 ATP)

Jest awans do Challengera Prague Open 2015

challengerPo zwycięstwie w rumuńskim Bacau Kamil miał zaledwie kilka dni na odpoczynek.

W piątek 5 czerwca wyruszył wraz z trenerem Jakubem Ulczyńskim do czeskiej Pragi, aby spróbować sił w kwalifikacjach Challengera  Prague Open 2015 € 42,500+Hospitality.

Aby znaleźć się w drabince turnieju głównego Szumi musiał wygrać trzy mecze. I udało się!!!

W turnieju głównym los przydzielił Kamilowi w I rundzie kolejnego Francuza. Był nim 22-letni Tristan Lamasine (248 w rankingu ATP, choć  był już 203 w kwietniu tego roku). Po niespełna półtorej godziny walki Kamil musiał zejść z kortu pokonany.

Pierwszy set to zwycięstwo Szumiego 6/3, niestety w dwóch kolejnych setach grający na świeżości Francuz przyspieszył grę i zmuszał Polaka do błędów. Kolejne dwa sety i ostatecznie mecz 3/6, 6/0, 6/3 padły łupem Lamasina.

Jednak dopisane 5 punktów za przejście kwalifikacji z pewnością przesunie piotrkowianina na najwyższą pozycję  w rankingu ATP. Co za tym idzie, jest szansa, że w niektórych challengerach mogą go ominąć trudne, trzystopniowe kwalifikacje.

Następny turniej już za kilka dni w słowackim Popradzie. Oczywiście kwalifikacje challengera.

KWALIFIKACJE:

Pierwszym rywalem Kamila był grający z "dziką kartą" Słowak Dominik Sproch. 21-letni zawodnik zajmuje 1633 miejsce w rankingu ATP. Kamil zagra z nim po raz pierwszy w karierze.

Mecz trwał godzinę, w czasie której Kamil kontrolował przebieg meczu i zwyciężył 6/1 6/2. Pierwszy krok do turnieju głównego wykonany.

Kolejny rywal był Kamilowi dobrze znany, choć nigdy z nim nie grał. To 21-letni Kanadyjczyk z polskimi korzeniami, Filip Peliwo, który ma na koncie piękne osiągnięcia w rozgrywkach juniorskich. 2012 rok to był Jego rok. Był liderem rankingu ITF Juniors, triumfował w dwóch Wielkich Szlemach: US Open i Wimbledon oraz dwukrotnie docierał do finału: Roland Garros i Australian Open. W zawodowym tourze zajmuje 462 miejsce.

Mecz zgodnie z przewidywaniami był bardzo trudny. Pierwszy set to agresywna gra Kamila i zwycięstwo 6/3. Druga odsłona zaczęła się bardzo obiecująco przełamaniem serwisu rywala. Jednak Filip szybko odrobił straty i o losie seta miał zadecydować tie-break. Kamil wyszedł na prowadzenie 6/3 i miał dwie piłki meczowe. Niestety Peliwo nie zrezygnował i dążył do wyrównania. Niewykorzystane szanse się mszczą, jak mówi przysłowie. Set zakończył się podwójnym błędem serwisowym piotrkowianina i zwycięzca meczu musiał wyłonić się z trzeciego seta.

Po przegranym secie Kamil nie rozpamiętywał, ze miał dwie piłki meczowe, tylko agresywnie rozpoczął nową odsłonę, czym zaskoczył rywala. 1/0, 2/0, 3/0. Kolejne gemy padały łupem Szumiego i to on ostatecznie schodził z kortu po dwóch godzinach i 20 minutach winnerem z wynikiem 6/3, 6/7(8), 6/0.

W poniedziałek zawodnik Jakuba Ulczyńskiego walczył w rundzie finałowej kwalifikacji. Jego rywalem był znany mu Francuz Axel Michon. 24-letni Francuz jest notowany na 318 miejscu, a w lipcu ubiegłego roku był już 177. We wrześniu ubiegłego roku Axel przegrał z Kamilem 7/6(5), 3/6, 6/7(2) w II rundzie Challengera w Szczecinie.

Tym razem Kamil zakończył starcie w dwóch setach, choć łatwo nie było. Szczególnie drugi set rozpoczął się źle od prowadzenia Michon 3/0. Na szczęście na wiecej Szumi nie pozwolił i podgonił wynik do 2/3. Ostateczny cios zadał w 11 gemie drugiego seta przełamując serwis Francuza na 6/5. Następnie wygrywając własny gem serwisowy zakończył mecz zwycięstwem 6/3 7/5.

Copyright © 2013. Kamil Majchrzak Rights Reserved.