^Wróć na górę
  • 1 Kamil zdobywa Rwandę!
    Kamil okazał się najlepszy w historycznej, pierwsze edycji Challengera w Rwandzie.
  • 1 Davis Cup: Uzbekistan - Polska 0:4!!!
    W dniach 2-3 reprezentacja Polski z Kamilem w składzie pokonała Uzbekistan 4:0 w rozgrywkach Davis Cup
  • 1 Zwycięstwo w ITF w Monastyrze
    o 13 miesiącach bez gry Kamil zdobył 9 tytuł w karierze w turnieju ITF Futures w Monastyrze
  • 1 Kamil zwycięzcą dużego Challengera
    We wrześniu 2020 roku Kamil zdobył trzeci tytuł w dużym turnieju rangi Challenger w czeskim Prostejovie!
  • 1 Kamil Mistrzem Ostravy!!!
    W pierwszych dniach maja 2019 Kamil zdobył drugi tytuł challengerowy. Tym razem w czeskiej Ostravie!!!
  • 2 Kamil blisko megasensacji
    W Wielkim Szlemie Australian Open Kamil przeszedł jak burza kwalifikacje i prowadził w I rundzie 2:0 z nr 8 Kei Nishikorim po fascynującej grze!!! Skurcze przeszkodziły w zwycięstwie :(
  • 3 Florian Mayer pokonany!
    W rozgrywkach barażowych Davis Cup z Niemcami Kamil pokonał Floriana Mayera (ATP 59) i uległ w 5 setach Struffowi (ATP 68). Polska uległa 2/3.
  • 4 Kamil Mistrzem ST Brieuc 2019
    Do 4 razy sztuka! Kamil wygrywa pierwszy w karierze turniej rangi ATP Challenger Tour!
  • 5 Kamil Młodzieżowym Mistrzem Olimpijskim!!!
    W sierpniu 2014 Kamil Majchrzak sięgnął po tytuł Młodzieżowego Mistrza Olimpijskiego w singlu po wyeliminowaniu pierwszego i trzeciego juniora świata!!! Dorzucił do tego brąz w mikście.
  • 6 Kamil Mistrzem US Open 2013 w grze podwójnej
    Poprzez Facebooka umówili się na wspólny występ w US Open!!! Duet z Martinem Redlickim był strzałem w dziesiątkę! Chłopcy okazali się najlepsi!
  • 6 Polska - Rumunia 3/2!!!
    Reprezentacja Polski pokonuje Rumunię 3/2 w rozgrywkach daviscupowych. Decydujący mecz z Ungurem wygrywa Kamil!
  • 8 Finał Challengera w Tashkencie
    Kamil dotarł do finału Challengera w Uzbekistanie.
baner

Aktualne rankingi:

ATP SINGLES: 440
najwyższy 75 (28.02.2022)
najwyżej pokonany Alexander Bublik KAZ (41 ATP)

Challenger 50 Rwanda 2-6.03 2024

AO: Kamil blisko pokonania Nishikoriego i megasensacji!!!

Początek roku Szumi wraz z trenerem Tomaszem Iwańskim spędza w Australii, gdzie  udanie przeszedł trzystopniowe kwalifikacje na kortach twardych w Melbourne i zagrał po raz pierwszy w karierze w głównej drabince pierwszego Wielkiego Szlema - Australian Open 2019.

W głównej drabince przeciwnik był niezwykle wymagający. 9 w rankingu ATP Kei Nishikori trzykrotnie grał w Melbourne w ćwierćfinale, a jego największym osiągnięciem w turniejach wielkoszlemowych jest finał US Open w 2014 roku. Sezon 2019 rozpoczął od triumfu w imprezie w Brisbane.

Mecz rozegrano na drugim co do wielkości obiekcie Margaret Court. Rozpoczął się sensacyjnie od dwóch wygranych przez Polaka setów po fascynującej grze Kamila.  Tego się nikt nie spodziewał.

Mimo tego, że grał z gwiazdą tenisa Kamil nie odpuszczał  i potrafił opanować nerwy w trudnych sytuacjach. Obronił break pointy w pierwszym i piątym gemie, a w szóstym przełamał Nishikoriego. Potem utrzymał przewagę i wygrał sensacyjnie całego seta 6/3.

W drugim secie od razu przystąpił do ataku przy serwisie Japończyka, który obronił trzy break pointy i zdołał obronić podanie. Polak dalej imponował odpornością psychiczną i nie wymiękał przy kolejnych break pointach dla rywala. W siódmym

gemie znów zaskoczył Nishikoriego, przełamując go. Polak serwował przy 5:4, ale przegrał tego gema do zera. Do rozstrzygnięcia seta potrzebny był tie-break, w którym nie brakowało nerwów z obu stron. Ostatecznie górą znów okazał się Szumi, który wygrał 8/6.

Megasensacja wisiała w powietrzu.

Niestety w trzeciej partii rozpoczęły się ogromne problemy fizyczne. Najpierw zgłosił kłopot z prawą ręką, w której dopadły go skurcze. Niestety złapały go także skurcze mięśni ud, że nie dobiegał także do piłek. Tak doświadczony zawodnik jak Nishikori wykorzystał to i triumfował w trzech kolejnych setach. Ale za swoją postawę Kamil otrzymał owacje na stojąco.

Komentarz Nishikoriego po meczu:  Nie prezentowałem się źle, ale muszę oddać mojemu przeciwnikowi, że grał ode mnie lepiej. Był niesamowity w defensywie i silniejszy, niż sobie wyobrażałem. Gdy jego poruszanie się po korcie było ograniczone, jedyne, co chciałem zrobić, to nie stracić koncentracji. W każdym kolejnym secie starałem się grać lepiej. W drugiej partii grałem na wyższym poziomie, ale on wciąż pokazywał niesamowity tenis. Dobrze serwował oraz uderzał z forhendu i z bekhendu. W czwartym secie nie zrobiłem nic, po prostu on był kontuzjowany. To, jak zakończyliśmy, było nieszczęśliwe. Współczuję mu.

FRAGMENTY MECZU z EUROSPORTU

KWALIFIKACJE

W pierwszym meczu pokonał w dwóch setach pokonał Braydena Schnura.
23-letni Kanadyjczyk to aktualnie 197. tenisista świata. Mecz trwał godzinę. Bardzo dobry mecz rozegrał piotrkowianin od stanu 3/4 w pierwszej partii do 3/0 w drugiej. Wygrał wtedy sześć gemów po kolei i ustawił sobie cały pojedynek wygrywając 6/4 6/3.

W II rundzie kwalifikacji, w czwartek, rywalem Kamila był rozstawiony z numerem 28. Noah Rubin z USA (ATP 141).

Z Rubinem Polak mierzył się jeszcze w czasach juniorskich pięć lat temu w Wimbledonie. Wówczas Noah został triumfatorem tego turnieju.

Czwartkowy pojedynek zaczął się po myśli Rubina. Amerykanin przełamał Kamila na 3/2 i wygrał własny gem serwisowy na 4/2, następnie na 5:3. Wówczas jednak Szumi popisał się znakomitym finiszem. Zaczął popełniać mniej błędów i popisywał się soczystymi akcjami. Zdobył cztery gemy z rzędu i wygrał pierwszego seta 7/5.

W drugiej partii to już solidna, konsekwentna gra Kamila i bezradność Rubina. Mecz zakończył się wygraną 7/5, 6/1.

"Obydwoje w ciągu pięciu lat bardzo ewoluowaliśmy. Jako zawodnicy i mężczyźni. Noah jest wyżej ode mnie, jest lepszym zawodnikiem jeżeli chodzi o jego zwycięstwa i turnieje, w których mógł brać udział, czy zawodników, których pokonywał. Jeśli mnie pamięć nie myli w zeszłym roku nawet z Johnem Isnerem wygrał, więc to jest świetne zwycięstwo.

Oczekiwałem bardzo trudnego meczu i myślę, że nie byłem stawiany w roli faworyta tego spotkania, co zresztą początek pokazywał. W pierwszym secie na początku ledwo trzymałem swoje serwisy. Trochę grałem źle taktycznie. Trochę musiałem się przeorganizować i przyzwyczaić do jego gry. Na szczęście przeorganizowałem się szybko przy de facto 3:5, a tak naprawdę 4:5, gdzie zacząłem grać trochę bardziej agresywnie i trochę bardziej do jego forehandu.

Bardzo niewygodnie było mi grać po jego piłkach posyłanych z backhandu. Od tego momentu ograniczyłem też zdecydowanie niewymuszone błędy. Zacząłem lepiej serwować i returnować i zrobiła się zupełnie inna gra. Zacząłem rozdawać karty na korcie i kontrolować wydarzenia. Czułem to, że on nie wie co się dzieje i jest trochę bezradny. Na szczęście utrzymałem to do końca i dobiłem go w pierwszych możliwych momentach."

W finałowej rundzie kwalifikacji, w piątek, Kamil zmierzył się z Matsem Moraingiem (ATP 150), leworęcznym Mistrzem Niemiec.

Szumi w tym starciu zagrał bardzo dobrze i wykazał się dużą odpornością psychiczną w kluczowych momentach. W pierwszym secie obronił aż sześć break pointów, a sam zdobył jedyne przełamanie w czwartym gemie. Czterokrotnie bronił stratę przełamania przy 5/3, ale wytrzymał presję i wykorzystał pierwszą piłkę setową.

W drugiej odsłonie już grał pewniej. Podłamany niepowodzeniem Moraing już w pierwszym gemie stracił serwis. Przy stanie 4/2 Polak dołożył jeszcze jednego breaka, a po zmianie stron pewnie wyserwował sobie zwycięstwo w całym spotkaniu. Po zaledwie 58 minutach piotrkowianin pokonał Niemca 6/3, 6/2.

Rywalem Kamila w debiucie w drabince głównej Australian Open będzie Kei Nishikori, rozstawiony z nr 8, 9 w rankingu ATP.

Japończyk od wielu lat należy do ścisłej czołówki męskich rozgrywek. Najwyżej był czwarty w marcu 2015 roku. W trwającej od 12 lat zawodowej karierze zdobył 12 singlowych tytułów ATP.

W każdym kolejnym secie starałem się grać lepiej - kontynuował. - W drugiej partii grałem na wyższym poziomie, ale on wciąż pokazywał niesamowity tenis. Dobrze serwował oraz uderzał z forhendu i z bekhendu. W czwartym secie nie zrobiłem nic, po prostu on był kontuzjowany. To, jak zakończyliśmy, było nieszczęśliwe. Współczuję mu.

Copyright © 2013. Kamil Majchrzak Rights Reserved.