^Wróć na górę
 • 1 Kamil wystąpił na Olimpiadzie
  Kamil wziął udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Japonii Tokio 2020!!!
 • 1 Kamil Mistrzem Polski 2021!!!
  Kamil zwyciężył w 95. Narodowych Mistrzostwach Polski. Główną Nagrodą: mercedes klasy A.
 • 1 Davis Cup Polska - Salwador 3/1
  W rozgrywkach Pucharu Davisa Kamil zdobywa punkt dla Polski.
 • 1 Kamil zwycięzcą dużego Challengera
  We wrześniu 2020 roku Kamil zdobył trzeci tytuł w dużym turnieju rangi Challenger w czeskim Prostejovie!
 • 1 Kamil Mistrzem Ostravy!!!
  W pierwszych dniach maja 2019 Kamil zdobył drugi tytuł challengerowy. Tym razem w czeskiej Ostravie!!!
 • 2 Kamil blisko megasensacji
  W Wielkim Szlemie Australian Open Kamil przeszedł jak burza kwalifikacje i prowadził w I rundzie 2:0 z nr 8 Kei Nishikorim po fascynującej grze!!! Skurcze przeszkodziły w zwycięstwie :(
 • 3 Florian Mayer pokonany!
  W rozgrywkach barażowych Davis Cup z Niemcami Kamil pokonał Floriana Mayera (ATP 59) i uległ w 5 setach Struffowi (ATP 68). Polska uległa 2/3.
 • 4 Kamil Mistrzem ST Brieuc 2019
  Do 4 razy sztuka! Kamil wygrywa pierwszy w karierze turniej rangi ATP Challenger Tour!
 • 5 Kamil Młodzieżowym Mistrzem Olimpijskim!!!
  W sierpniu 2014 Kamil Majchrzak sięgnął po tytuł Młodzieżowego Mistrza Olimpijskiego w singlu po wyeliminowaniu pierwszego i trzeciego juniora świata!!! Dorzucił do tego brąz w mikście.
 • 6 Kamil Mistrzem US Open 2013 w grze podwójnej
  Poprzez Facebooka umówili się na wspólny występ w US Open!!! Duet z Martinem Redlickim był strzałem w dziesiątkę! Chłopcy okazali się najlepsi!
 • 6 Polska - Rumunia 3/2!!!
  Reprezentacja Polski pokonuje Rumunię 3/2 w rozgrywkach daviscupowych. Decydujący mecz z Ungurem wygrywa Kamil!
 • 8 Finał Challengera w Tashkencie
  Kamil dotarł do finału Challengera w Uzbekistanie.
baner

Aktualne rankingi:

ATP SINGLES: 91
najwyższy 75 (28.02.2022)
najwyżej pokonany Alexander Bublik KAZ (41 ATP)
tytuły zawodowe 11
- challengery 3
- futuresy 8

Plany turniejowe

Challenger Fila Seul Open 110 10 X 2022
Busan Open Challenger 125 Południowa Korea 17 X 2022

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Tenisista z Piotrkowa w rankingu ATP

ITF PROKLIKNIJ!W dniach 12-18 sierpnia w Bydgoszczy odbył się trzeci z pięciu zaplanowanych w naszym kraju turniejów rangi futures – Bydgoszcz Centrum Cup, z pulą nagród 15000 USD.

Dziką kartę do turnieju głównego otrzymał od organizatorów zawodnik naszego klubu Kamil Majchrzak. Szumi wykorzystał swoją szansę i odnosząc dwa cenne zwycięstwa zdobył 3 punkty, dzięki czemu zadebiutował w rankingu ATP na 1343 pozycji.

Dla Kamila był to drugi start w zawodowym cyklu. Przypominamy, że w lipcu wystąpił w poznańskim challengerze i dzielnie sobie radził ze 197 rakietą świata.

Losowanie bydgoskiego futuresa okazało się trudne. W pierwszej rundzie Kamilowi przyszło się zmierzyć z półfinalistą poprzedniego turnieju tej rangi, który odbył się w Olsztynie, obecnie notowanym na 728 miejscu Francuzem Romainem Arneodo.

Przebieg spotkania nie napawał optymizmem. Kamil, co prawda grał dobry tenis, jednak Francuz w początkowej fazie był skuteczniejszy, Mecz mógł się podobać, obydwaj zawodnicy ciężko pracowali na każdy punkt. Gdy przy stanie 4/6 i 5/5 Kamil został przełamany chyba tylko on sam i rodzice wierzyli w powodzenie.

A jednak udało się odrobić stratę i asem zakończyć tiebreaka. W decydującej partii nasz zawodnik kontrolował już wydarzenia na korcie. Francuski tenisista nie wytrzymał trudów niemal 3 godzinnego spotkania, do czego Kamil przyczynił się w dwóch pierwszych setach często korzystając ze skrótów. Ostatecznie udało się wygrać 4/6 7/6(5) 6/1 i zdobyć pierwszy punkt ATP. Punkt, który Kamil na pewno będzie pamiętał, gdyż okupiony litrami potu i olbrzymim zmęczeniem.

Na szczęście kolejnego dnia nasz zawodnik nie musiał wychodzić na kort. Zdołał nieco wypocząć i … awansować do ćwierćfinału. Sprawił przy tym nie lada sensację, gdyż pokonał najwyżej rozstawionego, wielokrotnego Mistrza Polski – Grzegorza Panfila, obecnie 326 ATP. Pierwszy set nie zapowiadał niespodzianki. Kamil grając słabo poległ 1/6. Odrodził się jednak w drugiej odsłonie i zwyciężył 6/2. Na początku trzeciego seta udało się przełamać utytułowanego rywala. Przewagę breaka Kamil dociągnął do szczęśliwego końca i zwyciężył 1/6 6/2 6/4.

Również trzy sety potrzebne były do wyłonienia półfinalisty w meczu z Czechem Markiem Michalicką, obecnie 491 ATP. Tym razem zwyciężyć się nie udało, chociaż było blisko. W pierwszym secie rywal zagrał perfekcyjnie nie popełniając praktycznie błędu. Tradycyjnie Kamil wyczekał na swoją szansę i złapał wiatr w żagle w drugiej partii. Wydawało się, że Czech odczuwa trudy pojedynku. Niestety znacznie przedłużyła się przerwa przed decydującą partią. Powodem było bardzo niskie ciśnienie wody, którą polewano kort. O wyniku zaważyły pierwsze gemy, które Kamil mógł rozstrzygnąć na swoją korzyść. Niestety nie udało się i 6/1 2/6 6/4 tryumfował sympatyczny tenisista zza naszej południowej granicy.

Niewiele zabrakło, by nasz zawodnik zapunktował również w deblu, w którym wystąpił wspólnie z Janem Zielińskim. W grze podwójnej, żeby zdobyć punkty trzeba awansować do półfinału. Nasi juniorzy w pierwszym meczu wygrali z innymi posiadaczami dzikich kart Jarosławem Bieńkowskim i Mikołajem Jerzym 6/2 6/2.

 W ćwierćfinale Kamil i Janek po wyrównanym boju ulegli parze nr 3 Marcin Gawron/Błażej Koniusz 6/3 3/6 4/10. Jednak co się odwlecze…. Wkrótce relacja z kolejnego futuresa.

Copyright © 2013. Kamil Majchrzak Rights Reserved.


Facebook