^Wróć na górę
 • 1 Kamil zwycięzcą dużego Challengera
  We wrześniu 2020 roku Kamil zdobył trzeci tytuł w dużym turnieju rangi Challenger w czeskim Prostejovie!
 • 1 Kamil Mistrzem Ostravy!!!
  W pierwszych dniach maja 2019 Kamil zdobył drugi tytuł challengerowy. Tym razem w czeskiej Ostravie!!!
 • 1 Kamil blisko megasensacji
  W Wielkim Szlemie Australian Open Kamil przeszedł jak burza kwalifikacje i prowadził w I rundzie 2:0 z nr 8 Kei Nishikorim po fascynującej grze!!! Skurcze przeszkodziły w zwycięstwie :(
 • 1 Kamil Mistrzem ST Brieuc 2019
  Do 4 razy sztuka! Kamil wygrywa pierwszy w karierze turniej rangi ATP Challenger Tour!
 • 1 Florian Mayer pokonany!
  W rozgrywkach barażowych Davis Cup z Niemcami Kamil pokonał Floriana Mayera (ATP 59) i uległ w 5 setach Struffowi (ATP 68). Polska uległa 2/3.
 • 2 Finał Challengera w Marocco
  W Challengerze w marokańskiej Mohammedii Kamil dotarł do finału singla pokonując po drodze zawodników z TOP 100: Pablo Carreno Bustę (ATP 61, ESP)i Marco Cecchinato (ATP 82).
 • 3 Davis Cup: Polska - Zimbabwe 4:1!!!
  2 wygrane mecze Kamila w rozgrywkach grupy II Strefy Euroafrykańskiej z Zimbabwe!!!
 • 4 Kamil Młodzieżowym Mistrzem Olimpijskim!!!
  W sierpniu 2014 Kamil Majchrzak sięgnął po tytuł Młodzieżowego Mistrza Olimpijskiego w singlu po wyeliminowaniu pierwszego i trzeciego juniora świata!!! Dorzucił do tego brąz w mikście.
 • 5 Kamil Mistrzem US Open 2013 w grze podwójnej
  Poprzez Facebooka umówili się na wspólny występ w US Open!!! Duet z Martinem Redlickim był strzałem w dziesiątkę! Chłopcy okazali się najlepsi!
 • 6 Polska - Rumunia 3/2!!!
  Reprezentacja Polski pokonuje Rumunię 3/2 w rozgrywkach daviscupowych. Decydujący mecz z Ungurem wygrywa Kamil!
 • 6 Kamil i Philip Mistrzami Europy!
  W Mistrzostwach Europy Kamil w parze z Philipem Greskiem dobyli złoto.
 • 8 Finał Challengera w Tashkencie
  Kamil dotarł do finału Challengera w Uzbekistanie.
baner

Aktualne rankingi:

ATP SINGLES: 98
najwyższy 83 (30.09.2019)
najwyżej pokonany Pablo Andujar ESP (56 ATP)
tytuły zawodowe 10
- challengery 3
- futuresy 8

Plany turniejowe

Roland Garros Paryż Francja 21 września 2020

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie wpisy gości:

Kibic z Warszawy
Gratulacje Panie Kamilu za tytuł w Prostejovie i pokonanie Andujara!!!
Mirek
TAK Panie Kamilu!!! Jest drugi tytuł w Ostrawie i skok w rankingu! Oby tak dalej!
Kibic
Brawo Kamil!!! Fantastyczny mecz z Ungurem! Zachowałeś zimną krew i mamy awans!!!

Kamil Mistrzem Europy!

IMEKLIKNIJ!W dniach 19-25.07 czeskie Pilzno gościło najlepszych europejskich tenisistów U14 na najważniejszej imprezie sezonu letniego - Indywidualnych Mistrzostwach Europy (2010 European Junior Championships).

Wśród chłopców w zmaganiach udział wzięli tenisiści z 43 europejskich państw. Każdy kraj reprezentowało dwóch najlepszych zawodników. Wśród nich Kamil Majchrzak i Phillip Gresk.

Kamil i Phillip nie zawiedli pokładanych w nich nadziei. Grając wspólnie w turnieju deblowym zdobyli złote medale i tytuły Mistrzów Europy!

KLIKNIJ!Jeszcze przed startem turnieju wiadomo było, że wyjątkowe wyróżnienie spotkało piotrkowskie środowisko tenisowe. Do kadry powołany został Kamil Majchrzak, który wraz z zawodnikiem stołecznej Warszawianki Philipem Greskiem reprezentował biało czerwone barwy.

Relację rozpoczniemy od rozgrywek indywidualnych. Losowanie wydawało się być niezłe. W drabince rozpisanej na 128 zawodników Kamil uzyskał 14 rozstawienie. Dzięki temu zmagania rozpoczął od II rundy i miał możliwość oglądania w akcji potencjalnych rywali.

KLIKNIJ!Przeciwnikiem okazał się Węgier Gergo Rendek, który zwyciężył reprezentanta Mołdawii. Mecz nie był łatwy, a w poczynaniach naszego zawodnika widać było dużą nerwowość.

Na szczęście Kamil opanował sytuację na korcie i wykorzystał swoje doświadczenie zwyciężając 6/4, 6/2.

W walce o IV rundę przeciwnikiem Kamila był Tal Goldengoren - pierwsza rakieta Izraela. Niestety Kamil przegrał spotkanie 2/6 2/6, chociaż wynik nie oddaje przebiegu spotkania. Lepiej oddaje go fakt, że rywalizacja trwała godzinę i 55 minut.

KLIKNIJ!O porażce zadecydowała większa ilość błędów popełniona przez naszego zawodnika.

Niestety styl gry rywala „w górę" i niesamowite wybieganie spowodował, że Szumi zmuszony był do ciągłego ataku i szukania różnych rozwiązań, Siedem dni spędzone na leczeniu urazu dało o sobie znać.

Niewielkie niedokładności w kluczowych momentach wpłynęły na wynik meczu i duże rozgoryczenie naszego zawodnika. Nikt jeszcze wtedy nie wiedział, że trenerowi Wściubiakowi uda się odbudować morale Kamila, co między innymi przełoży się na wspaniałą grę i wynik w turnieju deblowym.

KLIKNIJ!A znalezienie się w gronie 32 najlepszych zawodników starego kontynentu też ciężko uznać za porażkę. Wręcz przeciwnie!

 W turnieju deblowym wśród 43 par Kamil i Philip uzyskali piąte rozstawienie i rywalizację rozpoczęli od drugiej rundy. W swoim pierwszym występie pokonali reprezentantów Monaco i Czarnogóry Lucasa CATARINA i Pavle ROGANA 6/2 6/1, Jak się okazało było to jedyne łatwe zwycięstwo.

KLIKNIJ!Już w III rundzie biało czerwoni rywalizowali z bardzo dobrze prezentującymi się Szwedami Danielem WINDAHLEM i Eliasem YMEREM. Przeciwnicy wiedzieli o co chodzi w deblu, na szczęście nasi zagrali jeden z najlepszych wspólnych meczów i zwyciężyli 6/3 6/4.

W walce o półfinał Polski debel rywalizował z rozstawionymi z nr 4 Rosjanami Alexandrem CHEPELEN/EM i Daniilem MEDVEDEVEM.

KLIKNIJ!Przewaga psychologiczna była po naszej stronie, gdyż kilka tygodni wcześniej to właśnie zwycięstwo deblowe zapewniło nam srebrne medale podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Magaluf. Z drugiej strony rosyjscy reprezentanci pałali chęcią rewanżu. Mecz zgodnie z oczekiwaniami był bardzo zacięty.

O przełamanie atomowo serwujących Rosjan było bardzo ciężko. Na szczęście po przegranym 4/6 pierwszym secie Kamil i Philip nie pękli i odrobili straty w kolejnej partii wygrywając 6/3. Lepiej zagrali również w supertiebreaku. Zwyciężyli 10/7 i zapewnili sobie miejsce na podium.

KLIKNIJ!Walka o finał była kolejną wojną. Biało czerwoni stoczyli ją z parą nr 1, Słowakami Olivierem Nagym i Martinem Blasko. Presja wyniku, nagła zmiana pogody i zmęczenie spowodowały, że mecz nie stał na najwyższym poziomie.

Tutaj jednak nie chodziło o piękno i styl, tylko zwycięstwo.

Udało się! Po bardzo nerwowej grze ręce w górę unieśli Polacy! 5/7 7/5 10/8 i finał!

 KLIKNIJ!O tytuł Mistrza Europy Kamil i Phillip zagrali z reprezentantami Włoch - Gianluigi Ouinzim i Filippo Baldim. Rywale w drodze do finału wysoko pokonali między innymi silne pary Francji i Wielkiej Brytanii. Oboje wystąpili również w finale turnieju singlowego.

Debla jednak nie wygrali. Tytuł przypadł reprezentantom Polski, którzy kolejny raz lepiej poradzili sobie z presją i zagrali wspaniały mecz. Wynik spotkania nieco inny aniżeli w oficjalnym protokole. 4/6 6/3 10/6.

KLIKNIJ!Radość nie do opisania!

Oprócz tytułów, pięknych medali i ciężkich pucharów dużą satysfakcję sprawia fakt, że nazwiska  Majchrzak i Gresk pojawią się na liście ROLL OF HONOUR rozgrywek EUROPEAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS - BOYS 14 & UNDER, wśród wielu znanych z największych osiągnięć tenisowych postaci, min. Steffi Graf, Martina Hingis, Justine Henin, Tommy Robredo, Mario Ancić, Richard Gasguet czy Novak Djoković.

KLIKNIJ!Dodatkowo w przypadku Kamila cieszy również, że odczarował najwyższy stopień podium w imprezach mistrzowskich. Po trzech tegorocznych tytułach wicemistrza Halowych Mistrzostw Polski - drużynowego oraz w singlu i deblu oraz niedawnym tytule Drużynowego Wicemistrza Europy nareszcie okazał się najlepszym, Mistrzem Europy!!!

Jak dotąd kariera Kamila rozwija się wspaniale.

KLIKNIJ! KLIKNIJ! KLIKNIJ!

CEREMONIA DEKORACJI FINALISTÓW


 

Copyright © 2013. Kamil Majchrzak Rights Reserved.


Facebook